یوسف کاری, فعال ملی مدنی به زندان اردبیل منتقل شد

پایگاه خبری / تحلیلی نگامطی روزهای گذشته, “یوسف کاری”, فعال ملی مدنی ساکن اردبیل, پی از اتماممراحل بازجوئی, و تفهیم اتهام به زندان مرکزی این شهر منتقل شد. 

به گزارش حقوق بشر در ایران, روز یکشنبه ۱۷ شهریور ماه ۱۳۹۸, “یوسف کاری”, فعال ملی مدنی ساکن اردبیل که پیشتر و در تاریخ ۱۲ شهریور ماه در حوالی میدان شریعتی این شهر توسط نیروهای امنیتی بازداشت شده بود پس از اتمام مراحل بازجوئی در بازداشتگاه اداره اطلاعات اردبیل و تفهیم اتهام به زندان مرکزی این شهر منتقل شد. 

بنقل از یک منبع مطلع در گفتگو با گزارشگر حقوق بشر در ایران ضمن اعلام این خبر گفت؛ “یوسف کاری”, طی تماس تلفنی که از زندان اردبیل با خانواده خود داشت از اتمام مراحل بازجوئی در بازداشتگاه اداره اطلاعات ار دبیل  تفهیم اتهام وی از بابت اتهام “تبلیغ علیه نظام” و انتقال به بازداشتگاه موقت اردبیل خبر داد. 

این منبع مطلع که از اعضای خانواده “یوسف کاری” بود در ادامه گفت؛ پس از اطلاع یافتن خانواده از اتمام مراحل بازجوئی و تفهیم اتهام و صدور قرار وثیقه ای به مبلغ ۵۰ میلیون تومان آنها به شعبه دادیاری دادگاه انقلاب اردبیل برای تودیع وثیقه مراجعه کردند که به دلیل عدم تکمیل پرونده وثیقه برای آزادی وی پذیرفته نشد. 

“یوسف کاری”, فعال ملی مدنی ساکن استان اردبیل, در تاریخ ۱۲ شهریور ماه ۱۳۹۸,  در حالی که در حوالی میدان شریعتی این استان در حال تردد بود توسط تعداری از ماموران امنیتی لباس شخصی بازداشت شده بود.