یوم تبلی السرائر؛ وای به روزی که در آن روز رازها همه فاش شود

پایگاه خبری / تحلیلی نگام – ✍️سعیده منتظری

یادداشت آیت‌الله منتظری به آیت‌الله خمینی (سال ۱۳۶۵):
شنیده شد فرموده‌اید: “فلانی مرا شاه و اطلاعات مرا ساواک شاه فرض می‎کند” البته حضرتعالی را شاه فرض نمی‌کنم ولی جنایات اطلاعات شما و زندانهای شما روی شاه و ساواک شاه را سفید کرده است، من این جمله را با اطلاع عمیق می‎گویم.
کتاب خاطرات، ص ۱۲۱۳

و امروز گویی آه مظلومان اندکی کارساز شده و صبر خدا از این همه جنایت به نام او و دین او به سر آمده، که گوشه‌ای از روز قیامت و “یوم تبلی السرائر” را به امروز آورده است؛ و البته وای به روزی که در آن روز رازها همه فاش شود!

هک دوربین‌های مدار بسته زندان اوین توسط گروه “عدالت علی” صحه می‌گذارد بر گوشه‌ای از جنایاتی که جمهوری اسلامی در پس پرده بر زندانیان مظلوم و بی‌پناه روا داشته؛ و فریاد آنان هرگز شنیده نشده است!

این نکته مهم پنهان نماند که وقتی این فجایع و رفتارهای شرم‌آور در منظر مردم و در سالن انتظار و راهرو اتفاق افتاده، پس در خلوت و اتاق بازجویی و شکنجه چگونه‌ عمل شده و عمل می‌شود؟!

در پی این رسوایی، رئیس سازمان زندانها عذرخواهی کرده و گفته: با عوامل خاطی برخورد جدی خواهد شد.

اما مگر می‌شود برخورد با آنانی که از ابتدای پیروزی انقلاب به نام جمهوری اسلامی در زندانها و در پس پرده‌ها بر مردم ظلم و جنایت روا داشته‌اند، جز در دادگاهی عادلانه و علنی در دنیا و یا در دادگاه الهی صورت گیرد؟!

متاسفانه روال کار در زندانها همواره بر شکنجه و جنایت بوده است! این عذرخواهی تنها نمکی است بر زخم زخم‌ دیدگان و خانواده‌های جان باختگان از ۵۷ تا اکنون و بر همه آزادگان! و به سخره گرفتن همه مصائبی است که بر آنان رفته است!

فقط می‌توان از زبان ناصر فیض، شاعر گرانقدر فریاد برآورد:
دیگر بس است عدل، پس از این ستم کنید
لطفی کنید و از سر ما سایه کم کنید