یکی از تندروترین روحانیون راست گرا به عضویت شورای نگهبان منصوب شد/ احمد خاتمی کیست ؟

پایگاه خبری / تحلیلی نگام _ انتصاب سیداحمد خاتمی روحانی تندرو و افراطی راست و وابسته به انجمن حجتیه به عضویت شورای نگهبان

به‌دنبال از کار افتادگی کامل وکناره‌گیری اجباری محمد یزدی از عضویت شورای نگهبان،رهبر در حکمی، سیداحمد خاتمی را به عضویت شورای نگهبان منصوب کرد .
احمد خاتمی هیچ سابقه ای در انقلاب اسلامی نداشته و رای و نظر مردم در مشروعیت منتخبین و اداره کشور را قبول ندارد و معتقد است مأموریت حکومت صاف کردن جاده بهشت برای مردم است.

سید احمد خاتمی هم‌اکنون عضو فقهای شورای نگهبان،نماینده مردم کرمان در مجلس خبرگان رهبری،عضو هیئت رئیسه مجلس خبرگان، عضو جامعه مدرسین حوزه علمیه قم، عضو هیئت مدیره مرکز تحقیقات کامپیوتری علوم اسلامی، عضو شورایعالی مجمع جهانی اهل بیت و عضو شورای سیاستگذاری فرهنگی آن مجمع می‌باشد.
احمد خاتمی نظارت بر عملکرد رهبری توسط مجلس خبرگان و سؤال و کنترل رهبری را علیرغم صراحت قانون قبول ندارد و به ادبیات تند و بی پروایی در موضع گیری های یک طرفه سیاسی شهره است .

آشنایی با سید احمد خاتمی عضو جدید شورای نگهبان

سید احمد خاتمی متولد ۱۸ اردیبهشت ۱۳۳۹ در سمنان، نماینده خبرگان از کرمان و عضو هیئت رئیسه آن، عضو فقهای شورای نگهبان، عضو جامعه مدرسین حوزه علمیه قم، عضو شورای عالی مجمع جهانی اهل بیت ، امام جمعه موقت تهران، عضو شورای عالی حوزه‌های علمیه، عضو هیئت مدیره مرکز تحقیقات کامپیوتری علوم اسلامیاست. او داماد شهید آیت الله سعیدی و شوهر خواهر سید محمّد سعیدی امام جمعه قم است.


بعضی مواضع فکری سیاسی وی:


ولی فقیه را تنها یک رهبر سیاسی نمی‌دانیم بلکه وی حجت شرعی بر جامعه است.
حضرت علی (ع) در حدیث ۲۱ روضه کافی تصریح می‌کند که در حکومت من ۳۰ خلاف شرع هست.(منظور امام مواردی است که به عنوان سنت خلفای قبل در جامعه وجود داشت و امام میخواست آنها را تغییر دهد ولی عموم نپذیرفتند و امام از اقدام به تغییر خودداری کرد مثل به جماعت خواندن نماز تراویح!)
خیلی از انقلابی‌ها توّلی دارند اما تبرّی ندارند، مثلاً یکبار از کلمه فتنه در صحبت‌های خود استفاده نکردند، یکبار کلمه بصیرت را نگفته‌اند.
گناه در فضای مجازی و غیره بیداد می‌کند. فضای مجازی در حال پرورش ضد انقلاب بوده، این خطر جدی است و دشمنان نظام آرام نمی‌گیرند.
اجازه ندهیم فضای مجازی قتلگاه دین، اخلاق، ارزشها و استقلال نظام شود، گفت: مسئولان خود بیان داشتند که اغتشاشات ارزی از فضای مجازی مدیریت شده است و اغتشاشات سال ۹۱ را نیز فضای مجازی و کانال آمد نیوز که از طریق سرویس‌های جاسوسی تغذیه می‌شود و دیگر سایت‌ها و کانال‌های اینترنتی اداره کردند.
فضای مجازی را نمی‌توان به شکل کامل محدود کرد اما می‌توان آن را کنترل کرد.
«اف ای تی اف» لایحه ۱۰۰ درصد استعماری است و اکثریت اعضای مجمع تشخیص با این لایحه مخالف هستند. این لایحه استعماری مصداق کامل تسلیم در برابر بیگانگان است.
راه حل مشکلات کشور مقاومت و نه مذاکره کردن با دشمنان است.
رای ترامپ در این دوره به این گره خورده که ایران را به پای میز مذاکره مجدد بکشاند.
رهبری پرونده مذاکره با آمریکا را در همه سطوح بسته است، بیانیه سه کشور اروپایی نشان داد که نسخه مذاکره با اروپایی‌ها هم جواب نمی‌دهد.
در حکومت گرگ‌ها و زورگویان موشک حرف نخست را می‌زند اما ما به تمام زورگویان دنیامی گوییم که که ما نیز موشک به وفور داریم.
نظارت استصوابی از ابتدای انقلاب و زمان امام وجود داشت.
فتنه‌های ۷۸، ۸۸ و اغتشاشات آبان‌ماه امسال[۹۶] در راستای زدودن اسلامیت از نظام اسلامی است.
در یک حکومت دینی وزارت علوم و آموزش عالی نیز باید مراقبت کنند تا استاد در کلاس درس دین جوانان را زیر سوال نبرد.
ما در کشورمان حتی یک زندانی عقیدتی نداریم.