یک دعانویس در یزد به اعدام محکوم شد

پایگاه خبری / تحلیلی نگامرییس دادگستری استان یزد از اتمام رسیدگی به پرونده یک رمال دعانویس و صدور حکم اعدام برای وی خبر داد.

غلامعلی دهشیری، روز دوشنبه ۱۵ شهریور به رسانه‌ها گفت که این فرد پرونده سنگینی داشته و به اتهام «فساد» به اعدام محکوم شده است.

به گفته رییس دادگستری یزد، «فریب مراجعه کنندگان به پرداخت هزینه‌های گزاف برای تخلیه انرژی‌های منفی، گاهی انجام اعمال منافی عفت به بهانه‌های واهی تحت عنوان تخلیه انرژی منفی و … از جمله اقدامات مجرمانه این فرد بوده است.»

دهشیری در توضیح اعمال منافی عفت این فرد گفته: «وقتی یک فرد نامحرم به هر بهانه‌ای مبادرت به لمس یک زن می‌کند و یا به خود حق می‌دهد که با بهانه‌های واهی، نگاه مستقیم به بدن و یا برخی از جوارح زنان بکند باید مطمئن شد که حتماً ریگی به کفش دارد و یک جای کارش می‌لنگد.»

رییس دادگستری یزد مشخص نکرده است که بر اساس کدام یک از قوانین جمهوری اسلامی دعا نویسی و رمالی مشمول حکم اعدام خواهد بود.

دستگاه قضایی جمهوری اسلامی پیش از این محمدعلی طاهری، بنیان‌گذار گروهی به نام عرفان حلقه را که بحث انرژی درمانی را مطرح می‌کرد، به اعدام محکوم کرده بود.

محمدعلی طاهری درنهایت در سال ۱۳۹۸ و پس از گذراندن هفت سال و نیم حبس از زندان آزاد و جندی بعد از کشور خارج شد.