یک دکل نفتی دیگر گم شد

 وزیر نفت از ارسال پرونده دومین دکل نفتی مفقود شده به ستاد مبارزه با مفاسد اقتصادی خبر داد. 

به گزارش نگام، بیژن نامدار زنگنه وزیرنفت درگفت وگو با خانه ملت درباره سرنوشت دکل نفتی ۸۷ میلیون دلاری مفقود شده در دولت گذشته گفت: پرونده دکل نفتی مذکور در ستاد مبارزه با مفاسد اقتصادی در حال پیگیری است؛ اما یک پرونده مفصل تر درباره یک دکل نفتی دیگر که مفقود شده، وجود دارد.

وزیر نفت ادامه داد: نامه ای در خصوص مفقود شدن یک دکل نفتی علاوه بر دکل نفتی قبلی، به “جهانگیری” معاون اول رئیس جمهور ارسال کردم تا در ستاد مبارزه با مفاسد اقتصادی بررسی و پیگیری شود.

وزیر نفت افزود: در سال های گذشته در خصوص موضوع دکل‌های نفتی، کارهایی صورت گرفته که به لحاظ اقتصادی ناسالم بوده و باید بررسی شود.

زنگنه درباره سرنوشت دکل نفتی مفقود شده، گفت: دکل نفتی قبلی هنوز گمشده است، البته براساس اطلاعات واصله در خلیج مکزیک در حال حفاری است.

وزیر نفت افزود:خوشبختانه قوه قضائیه درحال پیگیری پرونده دکل نفتی گمشده است و افرادی دراین رابطه دستگیر شده اند.

اولین دکل گم شده ایران به نام GSP FORTUNA که بیشتر پول خرید آن توسط شرکت تأسیسات دریایی با دلالی رضا مصطفوی طباطبایی پرداخت شده است، به جای تحویل به ایران در ابتدا به امارات منتقل و سپس در فوریه سال ۲۰۱۴ به خلیج مکزیک منتقل شد تا قرارداد ۸۹۴ روزه شرکت پمکس و شرکت GSP را اجرایی کند و هم اینک مشغول عملیات حفاری است.