یک روز پس از بازگشت الکاظمی از آمریکا ، ائتلاف غربی پایگاه التاجی را تخلیه کرد

پایگاه خبری / تحلیلی نگام _ائتلاف بین‌المللی رسما پایگاه التاجی در شمال بغداد را تخلیه و آن را به نیروهای امنیتی عراق تحویل داد.

ائتلاف بین‌المللی “ضد داعش” در بیانیه‌ای اعلام کرد که طی مراسمی به دلیل موفقیت‌های نیروهای عراقی در زمینه عملیات علیه داعش، به این نیروها تحویل داده است.

در همین حال، ژنرال کنت اکمن، معاون فرمانده نیروهای ائتلاف ضد داعش در عراق گفت: پایگاه التاجی به منزله یک موضع سیاسی برای شریکان ائتلاف در زمینه آموزش ارتش عراق، نیروی هوایی و نیروهای ویژه این کشور بود که از امروز به بعد به نیروهای عراق تحویل داده شده است.

تحسین الخفاجی، سخنگوی فرماندهی عملیات مشترک عراق نیز صبح امروز (یکشنبه) اعلام کرد که امروز نیروهای ائتلاف بین‌المللی، پایگاه التاجی بغداد را رسما ترک خواهند کرد.

ائتلاف بین‌المللی به رهبری آمریکا دوشنبه هفته گذشته هم اعلام کرد سایت تسلیحاتی پایگاه التاجی در شمال بغداد را به نیروهای امنیتی عراق تحویل داده است.

این بزرگترین انبار تسلیحات و مهمات نیروهای آمریکایی در عراق است.

کمپ تاجی (به انگلیسی: Camp Taji) یک پایگاه نظامی است که توسط نیروهای ائتلاف استفاده می‌شد و در نزدیکی منطقه التاجی، عراق واقع شده‌است. کمپ در منطقه‌ای غیرشهری و در حدود ۳۰ کیلومتری شمال عراق در استان بغداد واقع شده‌است.