یک شهروند بهایی در یزد توسط نیروهای امنیتی بازداشت شد.

 

نگام ، حقوق بشر _ معین محمدی شهروند بهایی چهارشنبه ۱۹ دیماه ۹۷ در مسیر رفتن به محل کارخود توسط نیروهای امنیتی بازداشت و به مکان نا معلومی منتقل شد.

 

 

به گزارش سحبانیوز سایت حقوق بشر ایران، یکی از نزدیکان معین محمدی ،گفته: “صبح امروز معین محمدی شهروند بهایی در زمان خروج از منزل توسط ماموران وزارت اطلاعات بازداشت شد. خانواده او زمانی که متوجه شدند وی به محل کارش نرسیده است پیگیر موضوع شده و پس از چند ساعت متوجه بازداشت وی شدند”.
وی همچنین افزود: “اخیرا نیروهای امنیتی به منزل وی رفته و علاوه بر تفتیش منزل ایشان منزل پدر آقای محمدی را نیز تفتیش کردند؛ در صورتی که حکم بازرسی منزل مربوط به منزل خود معین محمدی بوده است. مامورین پس از تفتیش کامل منازل موبایل‌ها، لپ‌تاپ‌ها و تعدادی از کتب و وسایل شخصی را نیر با خود برده بودند.

معین محمدی پیشتر و در بهار سال نود پنج به دلیل بهایی بودن با ممانعت از ادامه تحصیل و محرومیت از حق تحصیل در دانشگاه روبرو شده بود.
بیش از سیصد هزار نفر شهروند بهایی در ایران نه تنها از حقوق و آزادی های مذهبی در مورد اعتقادات خود برخوردار نیستند بلکه بطور سازمان یافته مورد سرکوب و فشار حکومتی و تبعیضات گسترده می‌باشند.