یک فرمانده سپاه استاندار شد؛ کاظمینی در اوج سرکوب اعتراضات ۸۸ از خوزستان به تهران آمد

پایگاه خبری / تحلیلی نگامسایت «دیدبان ایران» از معرفی سرتیپ دوم پاسدار «محسن کاظمینی» به عنوان استاندار تهران خبر داده است.

به نوشته این سایت، سرتیپ پاسدار «احمد وحیدی»، وزیر کشور دولت «ابراهیم رئیسی» این فرمانده سابق سپاه تهران بزرگ را به عنوان استاندار تهران به هیات دولت معرفی کرده است.

از مسوولیت‌های سابق کاظمینی می‌توان به معاونت عملیات کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی اشاره کرد. او از مرداد ۱۳۸۸ و در اوج سرکوب اعتراضات مردمی موسوم به «جنبش سبز»، از خوزستان به تهران آمده و این مسوولیت را قبول کرده بود.

کاظمینی دی ۱۳۹۰ توسط سرلشکر «محمدعلی جعفری»، فرمانده وقت کل سپاه پاسداران به عنوان فرمانده سپاه تهران منصوب شد. او در این سمت جایگزین سرتیپ «حسین همدانی» شد که در سوریه کشته شده بود.

گفته می‌شود در ابتدای سال ۱۳۶۱ که نیروهای تیپ «محمد رسول‌الله» به فرماندهی «احمد متوسلیان» برای جنگ با اسرائیل به لبنان اعزام شدند، کاظمینی راهی این کشور شد و مدتی را در لبنان گذراند.

کاظمینی هم‌چنین پس از جنگ ایران و عراق، فرماندهی سپاه «ولی‌عصر» (ویژه استان خوزستان) را برعهده داشته است.

احمد وحیدی، وزیر کشور دولت ابراهیم رئیسی خود از فرماندهان سابق سپاه «قدس»، شاخه برون مرزی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی است.

بسیاری از تحلیل‌گران انتخاب وحیدی به عنوان وزیر کشور را نشانه آمادگی دولت ابراهیم رئیسی برای سرکوب اعتراضات مردمی دانسته‌اند.