یک فعال سیاسی اصلاح‌طلب: مخالفین برجام در شبکه‌های مختلف صدا و سیما جای پا دارند/ از پول بیت المال منویات تشکیلاتی خود را به خورد جامعه می‌دهند/ نتایج موفقیت در وین به رای حامیان روحانی می‌افزاید

پایگاه خبری / تحلیلی نگام_ یک فعال سیاسی اصلاح‌طلب گفت: نتایج موفقیت در وین اگر تبدیل به رای شود به رای حامیان روحانی می رود و در سبد مخالفان داخلی برجام نمی رود.

«سعید شریعتی»، فعال سیاسی اصلاح طلب، در گفت و گو با خبرنگار سیاسی خبرگزاری برنا در خصوص تفرقه افکنی های صدا و سیما در ارتباط با برجام گفت: من فکر می کنم که مخالفین برجام در شبکه های مختلف صدا و سیما جای پا دارند، از شبکه افق و شبکه سه گرفته تا معاونت خبر، اینها نیروهای تند و رادیکال هستند که از تریبون های تبعیض آمیزی که در صدا و سیما در اختیارشان قرار گرفته، منویات تشکیلاتی و حزبی خود را با پول بیت المال تبدیل به برنامه می کنند و به خورد جامعه می دهند.

او افزود: رهبری بعد از استراتژی نه جنگ نه مذاکره و پس از کنار رفتن سد ترامپ از سر راه ملت ایران رسما اعلام کردند که وارد دوران مذاکره شده‌ایم به شرط اینکه مذاکره فرسایشی نشود و موضوع را حل و فصل کند تا تحریم ها برداشته شده و مردم خوشحال شوند. الان سیاست نظام مذاکره است و رهبری نیز برای تیم مذاکره کننده دعا کردند اما یک هفته بعد از اعلام رهبری، صدا و سیما دست به چنین اقداماتی می‌زند.

شریعتی خاطرنشان کرد: رهبری در این شرایط برای تیمی که در حال مذاکره است دعا می کنند، «حسبنا الله و نعم الوکیل» یعنی بروید مذاکره کنید و توکل به خدا کنید و اجازه ندهید مذاکره فرسایشی شود در ادامه در صدا و سیما، منویات چند آدم را با پول بیت المال علیه رزمندگان صف مقدم دیپلماسی کشور به تصویر می کشد این خیانت است و اینکه به کجا وصل هستند خدا عالم است و باید خودشان، توضیح بدهند.

او افزود: من ممکن است در خیلی جاها منتقد سیاست های نظام باشم این موضوع اشکالی ندارد ولی در این موقعیت حتی اگر سعید جلیلی هم عضو تیم مذاکره کننده هسته ای بود و در میدان مذاکره بود، تضعیف روحیه او و اخلال در کارش اقدامی خلاف منافع ملی بود.

شریعتی خاطرنشان کرد: اجازه دهند تیم مذاکره کننده برگردد سپس ارزیابی کنند و بگویند بَد مذاکره کردند در حال حاضر وسط میز مذاکره؟ اینها چه فکری می کنند؟ از آن طرف «پرس تی وی» خبر علیه مذاکرات جعل می کند که عراقچی ناچار به توییت زدن می شود. این اقدامات نشان می دهد که یک شبکه ای از نفوذ در صدا و سیما وجود دارد.

او در خصوص اینکه خبرهای فیک صدا و سیما و شبکه های وابسته به آن رویکرد انتخاباتی دارد، خاطرنشان کرد: اینها را من به تنهایی انتخاباتی نمی بینم ولی من حیث المجموع یک جریان تندرو و کاسب تحریم، طرح بسته بود که روحانی را در ماجرای حل و فصل مسئله تحریم ها و برجام، ناموفق نشان بدهد و همه کاسه و کوزه ها را سر روحانی بشکند.

شریعتی ادامه داد: عملا با انجام این توافقات و گره گشایی از مسئله برجام همه تلاش های چند ساله خود را در پروپاگاندا علیه دولت روحانی نقش بر آب میبینند. احتمالا گشایش هایی که بعد از توافق وین اتفاق خواهد افتاد تا دو ماه دیگر که موعد انتخابات هم هست، شور و اشتیاق مردم برای انتخابات بیشتر خواهد شد.

او تصریح کرد: اینها گمان می‌کنند نتایج موفقیت در وین اگر تبدیل به رای شود به سبد رای حامیان روحانی می‌رود و در سبد مخالفان داخلی برجام جای نمی‌گیرد. لذا شروع به ایجاد اخلال، سنگ اندازی و بحث های حاشیه ای و توهین به دولت و تیم دیپلماسی می کنند. من نمی فهمم دقیقا اینها از منافع ملی چه می دانند و تصورشان از منافع ملی چیست که چنین اشتباه بزرگی می کنند؛ فکر می کنند که از این نمد برای خودشان می توانند، کلاهی داشته باشند.