یک نفر بجای یک ملت ، یک وکیل شجاع که از حق مردم در فضای مجازی دفاع کرد

راه سبز امید

 

گفته می شود در تلگرام ۴۰ میلیون کاربر ایرانی حضور دارند. هر روزه میلیونها ایرانی ساعتها وقت خود را در این رسانه مجازی صرف پیام رسانی و اطلاع رسانی و تولید محتوا و خواندن و نوشتن می کنند.

اما ظاهرا بنا به حکم یک قاضی معمولی تازه کار نه تنها این پیام رسان فیلتر شده بلکه اینترنت موبایل آن قدر سرعتش کاهش یافته که عملا از کار افتاده .

رییس جمهور تا آن جا که در قدرت داشت جلوی فیلترینگ ایستاد و تسلیم نشد اما زورش به دولت پنهان نرسید و زور آن ها چربید.

جامعه مدنی هم در ایران بطور کل تعطیل است.

 

هیچ صدایی از جامعه مدنی و مردم و ۴۰ میلیون اهالی و کاربران تلگرام بر علیه این تجاوز آشکار به حقوق شهروندی آن ها برنخاست. 


صدها هزار کانال و گروه تلگرامی وجود دارد اما این همه گروهها نتوانستند حتی یک اعتراض مدنی ساده بر علیه فیلترینگ تلگرام ترتیب دهند.

 

در حد موشک پرانی ساده مثل مردم مسکو.

 

همه به فکر انتقال به یک رسانه دیگر و یا به دست آوردن یک فیلتر شکن خوب هستند اما هیچکس به فکر اعتراض به دولت پنهان نیست.


اما در این میان تنها یک خانم وکیل شجاع این جرات را پیدا کرد که صدای حق خواهی و اعتراضش به این حق کشی آشکار و غیر قانونی را بلند کند.

 

او در این رابطه گفته است : به حکم قضایی صادره توسط بازپرس برای فیلترینگ تلگرام اعتراض و از دولت و بازپرش صادر کننده این حکم به مراجع قضایی شکایت کردیم.


خانم زینب طاهری همان وکیل شجاعی است که پیش از این وکالت برخی زندانیان سیاسی را بر عهده داشته است. 

 

باید تمام قد در برابر این بانوی شجاع و وکیل آزاده به احترام ایستاد و کلاه از سر برداشت و در برابر او تعظیم کرد و او را در این مبارزه آشکار و رویاروی با دولت پنهان به قدر توان یاری نمود و تنها نگذاشت.

 

نگام ، ناگفته های ایران ما