یک چهره سیاسی اصولگرا : مهدوی کنی هم نتوانست اصولگرایان را به وحدت برساند/ اصولگرایان با سوت برخی افراد در انتخابات کاندیدا می‌شوند

پایگاه خبری / تحلیلی نگام ، یک چهره سیاسی اصولگرا گفت: شخصیت بزرگی مثل مرحوم مهدوی کنی نتوانست اصولگرایان را به توافق برساند، بماند که امروز کسی نیست تا جای او را پر کند.

«منصور حقیقت پور»، فعال سیاسی اصولگرا، در رابطه با اظهارات اخیر برخی اصولگرایان در مورد حضور مینی بوسی این طیف در انتخابات ۱۴۰۰ به خبرنگار سیاسی خبرگزاری برنا گفت: اصولگرایی یک طیف است و یک حزب نیست. اصولگرایی طیفی است که جریانات مختلفی درون آن وجود دارد برخی از این طیف ها، بدون دیدن فرایند اتحاد در آینده، برای خودشان به دنبال تعیین کاندیدا هستند. آنها حزب نیستند و آموزش و تبعیت پذیری لازم را ندارند از این رو در ایام انتخابات با سوت یکی دو نفر به دور هم جمع می‌شوند تا برای انتخابات ریاست جمهوری تصمیم بگیرند ولی هر کدام از آنها، تعلقات خاص خود را دارند و طیفی یکدست نیستند.

او افزود: اصولگرایان در هیچ یک از دوره های قبلی نتوانستند بر روی یک نفر توافق کنند و از دور اول که احمدی نژاد کاندیدا شد، وضعیت به همین صورت بود. در دوره های بعدی نیز به همین صورت خواهد بود و اصولگرایان یکی دو نفر را می آورند. شخصیت بزرگی مثل مرحوم مهدوی کنی نتوانست این طیف را به توافق برساند بماند که امروز کسی نیست تا جای او را پر کند.

حقیقت پور اضافه کرد: انتخابات قابل پیش بینی نیست و باید تحولات آینده را ببینیم. هیچ کسی نمی تواند انتخابات جمهوری را پیش بینی کند. اقای روحانی که دو دوره انتخابات را بٌرد می گوید من دو درصد پیش بینی می کردم رییس جمهور بشوم ولی شرایط به نوعی بود که توانست، رای را به سمت خود هدایت کند باید مقدمات یک سری از مسائل را فراهم کنیم.

این چهره اصولگرا با اشاره به اینکه بالا رفتن مشارکت مهم است، تاکید کرد: همه جریان هایی که می خواهند، پایبندی خود را به انقلاب و نظام نشان دهند باید جامعه را به بالا رفتن نرخ مشارکت تشویق و ترغیب کنند این مساله بسیار مهمی است و نباید اجازه داد، وضعیت انتخابات ۹۸ تکرار شود.

او در پایان افزود: حتی در صورت محدود کردن اصلاح طلبان توسط شورای نگهبان هم نباید از صندوق ها قهر کرد و باید به همین صندوق ها قناعت کرد.