۲ میلیون پاداش برای معرفی‌کنندگان ماینرهای غیرمجاز/ رمزارزها روزانه ۲۰ میلیارد تومان یارانه می‌گیرند

پایگاه خبری / تحلیلی نگامسخنگوی صنعت برق گفت: یارانه برق مصرفی ماینرها به طور روزانه حدود ۲۰ میلیارد تومان بوده است که با این رقم می‌توانیم فعالیت‌هایی را در توسعه برق‌رسانی انجام دهیم.

به گزارش خبرنگار ایلنا، مصطفی رجبی‌مشهدی با بیان اینکه کسانی که نسبت به شناسایی استفاده‌کنندگان غیرمجاز از برق اقدام می‌کنند مشمول پاداش می‌شوند، اظهار داشت: در حال حاضر ۴ هزار پرونده رمزارز داریم که به ۲ هزار پرونده رسیدگی شده و به طور متوسط ۲ میلیون تومان پرداختی به هر فردی که محلی را مشخص کرده، پرداخت شده است.

وی درباره میزان مصرف برق از سوی این ماینرها گفت: تاکنون ۲۰۰ هزار ماینر را کشف کردیم که تقریبا معادل ۶۰۰ مگاوات مصرف است که برای آن نیروگاه ۸۰۰ مگاواتی نیاز و به اندازه مصرف سه استان کشور بوده و یارانه اینها به طور روزانه حدود ۲۰ میلیارد تومان بوده است که با این رقم می‌توانیم فعالیت‌هایی را در توسعه برق‌رسانی انجام دهیم.

سخنگوی صنعت برق تصریح کرد: باتوجه به اینکه ماینرها به صورت غیرمجاز برق مصرف می‌کنند منجر به آسیب به تجهیزات و وسایل برقی مردم و شبکه می‌شوند، ضمن اینکه در واقع با دستبرد، به شبکه‌های سراسری برق متصل شده‌اند و سودجویی کرده‌اند.

وی ابراز امیدواری کرد که با همکاری مردم این ماینرها بیشتر کشف شوند و از شر این پدیده‌ای که طی یکسال روی شبکه تاثیرگذار بوده خلاص شویم.