۳ عضو یک خانواده بهایی به هفت سال زندان محکوم شدند

پایگاه خبری / تحلیلی نگامدر ادامه صدور احکام سنگین زندان برای شهروندان بهایی در ایران، سه عضو یک خانواده بهایی ساکن تهران در مجموع به ۷ سال زندان محکوم شدند.

به گزارش خبرگزاری هرانا، دادگاه تجدید نظر استان تهران احکام صادر شده برای افسانه امامی، حمید ناصری و سعید ناصری، سه شهروند بهایی ساکن تهران را عینا تایید کرده است.

بر اساس این حکم که توسط شعبه ۳۶ دادگاه تجدیدنظر استان تهران صادر شده است، افسانه امامی به اتهام «عضویت در گروه یا دستجات غیر قانونی با هدف برهم زدن امنیت کشور» به ۳ سال حبس تعزیری و حمید ناصری و سعید ناصری بابت همین اتهام، هر یک به ۲ سال زندان محکوم شده‌اند.

افسانه امامی در تاریخ ۱۳ بهمن‌ماه ۹۷ توسط نیروهای امنیتی بازداشت و به زندان اوین منتقل شده بود. سعید ناصری، همسر خانم امامی نیز در تاریخ۲۰ اسفندماه در منزل خود در تهران توسط ماموران امنیتی بازداشت و به زندان اوین منتقل شد. حمید ناصری برادراین شهروند نیز چند ساعت بعد و در مقابل محل کسب خود بازداشت شد.

بهاییان ایران که جمعیت آن‌ها ۳۰۰ هزار نفر تخمین زده می‌شود در چهار دهه گذشته تحت تبعیض سیستماتیک حکومت ایران زندگی کرده‌اند، با این حال فشارها بر بهاییان در ماه‌های گذشته افزایش چشمگیری یافته است.

دفتر جامعه جهانی بهایی در فروردین امسال با صدور بیانیه‌ای اعلام کرد که دولت ایران برنامه گسترده‌ای را آغاز کرده‌ است که هدف آن نابودی سیستماتیک جامعه بهایی ایران است.