۵ هزار میلیارد برای همسان‌سازی حقوق بازنشستگان در نظر گرفته‌ایم

پایگاه خبری / تحلیلی نگام، رئیس سازمان برنامه و بودجه با بیان اینکه همسان سازی حقوق بازنشستگان را در سال جاری اجرا می‌کنیم، گفت: دولت حدود پنج هزار میلیارد تومان برای این منظور کنار گذاشته است.

به گزارش خبرگزاری مهر، محمدباقر نوبخت رئیس سازمان برنامه و بودجه در حاشیه جلسه هیئت دولت درباره افزایش حقوق کارمندان دولت و بازنشستگان، گفت: از فروردین ماه آن بخشی از افزایش حقوق‌ها که به صورت ثابت یعنی ۴۰۰ هزار تومان بود، به همه دستگاه‌ها ابلاغ کردیم و منابع آن را هم به خزانه تخصیص دادیم و خوشبختانه اجرا هم شد.

وی ادامه داد: البته چند دستگاه در این زمینه تعلل داشتند که بخشنامه ویژه‌ای از سوی سازمان برنامه و بودجه به همه آن دستگاه‌ها ابلاغ شد که این حقوق را به کارکنان بپردازند و تا جایی که بنده خبر دارم این اتفاق افتاد.

نوبخت با بیان اینکه افزایش حقوق کارکنان دولت و بازنشستگان بیش از ۴۰۰ هزار تومان است و به همین جهت به همه دستگاه‌ها ابلاغ شد تا آنها بتوانند احکام کارگزینی‌شان را داشته باشند، اظهار داشت: ما این ماه کل آن افزایشی را که مرتبط با حقوق بازنشستگان و شاغلان دولت است به خزانه خواهیم داد، منتها مشروط به این است که دستگاه‌ها بتوانند دقیقاً میزان این افزایش را با توجه به اینکه ضرایب مختلفی برای گروه‌های حقوقی مختلف وجود دارد، طی احکامی به انجام رسانند.

رئیس سازمان برنامه و بودجه تصریح کرد: همه رقم مربوط به افزایش حقوق کارکنان دولت اعم از شاغلان و بازنشستگان این ماه به خزانه پرداخت می‌شود اما دستگاه‌ها هم باید بجنبند و تلاش بیشتری کنند.

نوبخت با بیان اینکه ما اقدام دیگری برای بازنشستگان انجام دادیم، گفت: ما مصوبه‌ای از مجلس دریافت کردیم تا بتوانیم همسان‌سازی حقوق بازنشستگان را هم برای امسال انجام دهیم که همه ضرایب این همسان‌سازی را تهیه کرده و آن را اجرایی خواهیم کرد.

نوبخت تاکید کرد: اقدامی دیگر برای بازنشستگان این است که همسان سازی را برای آنان در سال جاری انجام دهیم و امیدواریم این اقدام که دولت برایش حدود پنج هزار میلیارد تومان کنار گذاشته است از این ماه اجرایی شود.

نوبخت تاکید کرد: ما پروژه‌های عمرانی که در نظر گرفته ایم و قرار است در سال جاری به بهره‌برداری برسد را انجام می‌دهیم و هم با صرفه‌جویی به سمتی حرکت خواهیم کرد که تعهدات خود را نسبت به مردم و کارکنان دولت حفظ کنیم.

وی در ادامه تاکید کرد: همه ما می‌دانیم که الان در وضعیتی قرار داریم که یک حرف نادرست و قلدرمابانه از سوی رژیم آمریکا مطرح می‌شود و این در حالی است که ما یک ملت بزرگ هستیم و قطعاً ضمن اینکه بر صلح دوستی تاکید می‌کنیم زیر بار این زور نمی‌رویم. ما وظیفه داریم که در دولت شرایط را برای سخت‌تر نشدن وضعیت مردم آماده کنیم.

نوبخت در پایان خاطر نشان کرد: از همکارانم در بخش نظارتی مطالبه می‌کنم که در ارتباط با حالتی که دولت ارز کالاهای اساسی را با قیمت ۴,۲۰۰ تومان برای واردات عرضه می‌کند دیگر نباید انتظار داشته باشیم که مبانی محاسباتی قیمت ارز نیمایی یا ارز بازار آزاد باشد. پس دوستان در حوزه نظارتی باید با قدرت بیشتری عمل کنند.