‌پسر آقای مخبر چه طور سر از بزرگترین هولدینگ به اصطلاح دارویی کشور در آورده است؟ / چرا دیگر از این چیزها تعجب نمی کنیم‌؟

پایگاه خبری / تحلیلی نگام – ✍️وحید اشتری

۱. همه سمت‌هایی که برای سجاد مخبر، فرزند رئیس ستاد اجرایی فرمان امام ذکر می‌کنند به یکجا مربوط می‌شود.

“هلدینگ نسیم سلامت پاسارگاد.”

سجاد مخبر به عنوان مدیرعامل هلدینگ، عضو هیئت‌مدیره شرکتهای زیرمجموعه است. حالا یک سرچ کوچولو بزنید خود این هلدینگ اطلاعات جالبی دارد.

۲. شرکت مادر تخصصی نسیم سلامت پاسارگاد، متعلق به بانک پاسارگاد است و خرداد ۹۴ تاسیس شده است. بسیاری از بزرگان پولی مالی ایران را در اینجا می‌توان یافت. اعضای هیات مدیره رزومه‌های سنگینی دارند. برای نمونه رئیس هیات مدیره دکتر مجید قاسمی، رئیس اسبق بانک مرکزی است.

رزومه‌اش اینست؛

۳. متصدی اعتبارات اسنادی اداره معاملات ارزی بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران (۱۳۶۰–۱۳۵۹)

معاون اداره معاملات ارزی بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران (۱۳۶۱–۱۳۶۰)

عضو کمیته تخصیص ارز شورای اقتصاد (۱۳۶۴–۱۳۶۰)

رئیس اداره نظارت ارز بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران (۱۳۶۴–۱۳۶۱)

۴. نایب رئیس کمسیون ارز بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران (۱۳۶۴–۱۳۶۱)

عضو کمسیون ذخایر ارزی بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران (۱۳۶۴–۱۳۶۱)

عضو کمیته خرید کشتی شورای اقتصاد (۱۳۶۲–۱۳۶۱)

عضو هیئت مدیره مشترک شرکت‌های بیمه ملی شده (۱۳۶۵–۱۳۶۲)

مدیرعامل بانک ملی ایران (۱۳۶۵–۱۳۶۴)

۵. عضو شورای عالی بانکها (۱۳۶۵–۱۳۶۴)

عضو هیئت مدیره سازمان عمران کیش (۱۳۶۵–۱۳۶۴)

رئیس هیئت مدیره و رئیس مجمع عمومی بانک ماوراء بحار ایران در لندن(۱۳۶۵–۱۳۶۴)

رئیس کل بانک مرکزی ایران (۱۳۶۸–۱۳۶۵)

تا اینجا که رئیس کل بانک مرکزی ایران می‌شوند را داشته باشید مابقی طلب‌تان.

۶. رزومه دهه هفتاد و هشتادشان هم دوبرابر دهه شصت است. از ریاست بزرگترین بنگاههای پولی و مالی و بانک‌ها تا عضویت در کمیسیون تلفیق مجمع تشخیص مصلحت نظام و معاونت مرکز تحقیقات استراتژیک ریاست جمهوری و هزارجای دیگر.

ایشان اواسط دهه نود عضو هیات مدیره نسیم سلامت می‌شوند.

۷. نمونه دیگر آقای سید کاظم میرولد است.

از استانداری ایلام را در رزومه دارد تا نمایندگی ملایر در ادوار سوم و چهارم مجلس شورای اسلامی. از ریاست دیوان محاسبات در مجلس پنجم و ششم و هفتم تا معاونت سیاسی وزارت کشور در دولت یازدهم و….

۸. برای آنکه تک تک افراد و زیر مجموعه‌ها را معرفی نکرده باشم به نمونه آخر توجه کنید. عضو دیگر هیات مدیره علی عبدالعلی زاده است. نماینده ادوار دوم و سوم مجلس شورای اسلامی، و استاندار آذربایجان شرقی در دولت سازندگی و اصلاحات، و همچنین وزیر مسکن و شهرسازی هر دو دولت آقای خاتمی است.

۹. حالا بین اینها یک عضو هیات مدیره هم آقای سجاد مخبر فرزند رئیس ستاد اجرایی فرمان امام است. از قضا علاوه بر عضویت در هیات مدیره، مدیرعامل کل هلدینگ نسیم سلامت نیز هست. من هرچه سرچ کردم قبل از عضویت در هیات مدیره و مدیرعاملی هیچ رزومه‌ای از ایشان نیافتم و هیچ جایی اسمش نیست.

۱۰. حین سرچ متوجه شدم اصلا نسیم سلامت اوایل سال ۹۴ تاسیس شده و این جوان دهه شصتی قریب دو سال قبل تازه از دانشگاه فارغ شده است. به پروفایل ایشان در سازمان نظام پزشکی دقت کنید. تاریخ فارغ التحصیلی برای ۲۷ اسفند ۹۱ است و دو سال بعد نسیم سلامت تاسیس شده است.

۱۱. احتمالا این دوسال را هم در جایی داشته سربازی اجباری را می‌گذرانده و بعد یکهو بعد از پایان خدمت، مدیرعامل چنین هلدینگی با چنان ابعادی می‌شود. اینکه ایشان با کدام رزومه و چطور از بین این بزرگان سردرمی‌آورد خب تحلیل نمی‌خواهد. پشت هم خواندن همین رزومه‌ها و اسامی کافی است.

۱۲. ولی کاش اگر در کشور بازخواستی در مورد اعضای خانواده و منسوبین درجه یک مدیران نیست حداقل در زیر مجموعه‌های رهبری بود. آنهم حداقل صرفا برای فرزندان رئوس مجموعه‌ها و منصوبین مستقیم رهبری مثل آقای مخبر نه همه مدیران زیر مجموعه.

۱۳. حالا من در مورد آقای مخبر حرف و سوال و ابهام زیاد دارم. معاون رئیس جمهور شدن برای کسی که منصوب رهبری در بزرگترین بنگاه مالی زیر نظر ایشان است را هم ترفیع نمی‌دانم. ولی بهانه‌ای می‌دانم که بتوانیم این چند وقت قدری در مورد ایشان و عملکردشان حرف بزنیم.