⏯ مناظره داغ آخوندی و مصباحی مقدم بر سر ۸۰ میلیارد دلار پول ایران!

پایگاه خبری / تحلیلی نگام آدم باورش نمی شود که یک مقام رسمی بیاید و رسما در رسانه رسمی کشور بگوید ما نمی توانیم شفافیت داشته باشیم و بعد عدد و رقم این عدم شفافیت را هم بدهد و آن رقم به صورت وحشتناکی نجومی باشد که: “ما ۸۰ میلیارد دلار معامله “پوششی” داریم‌.

آقای مصباحی مقدم در مناظره با آقای آخوندی به جد این موضوع را مطرح می کند و مصرانه در برابر این می ایستد که ما نباید مراودات مالی مان با جهان شفاف باشد.

اینکه در اغلب حکومت ها مقامات بسیاری هستند که پنهانی به صورت محدود و با احتیاط معامله هایی می کنند و به طور سری پول هایی جابجا می کنند مسلم است؛ ولی اینکه کسی بیاید و رسما بگوید چنین حجمی از معاملات به صورت “پوششی” انجام می شود این جز رسوایی بین المللی در پی ندارد.

مسلم است وقتی چنین حجمی از پول بخواهد پوششی جابجا شود فساد آفرین است. چون قانون بر چنین معاملاتی ناظر نیست و دلالان پنهان هستند که با حق العمل کاری های سرسام آور این معاملات را انجام می دهند.

همین یک جمله آقای مصباحی مقدم تمام دلایل پنهان عدم تصویب لوایح مربوط به FATF و نیز نگه داشته شدن کشور در شرایط تحریم های طولانی مدت را به خوبی آشکار می کند. سخن از میلیون و صد میلیون ریال و دلار نیست عدد هشتاد میلیارد دلار است که عدم شفافیت در آن کمر افتصاد هر کشوری می شکند.

پ.ن: در ادامه ویدیوی این مناظره را می توانید ببینید

✍️ دیدگاه شما 🙏