️میزان حمایت از ترامپ با پایان ریاست‌جمهوریش به پایین ترین سطح رسید!

پایگاه خبری / تحلیلی نگام ، به گزارش سی ان ان ، این نظرسنجی در حالی انجام شده که مجلس نمایندگان برای دومین بار به استیضاح ترامپ رای داده و در نسبت به حمایت از برکناری ترامپ قبل انتخابات تفاوت قابل توجهی به وجود نیامده است.

به طور کلی، ۳۴٪ از آمریکایی‌ها شیوه اداره ریاست جمهوری توسط ترامپ را تأیید می کنند.

این در حالی است که این میزان در نظرسنجی پیش از انتخابات ۴۲٪ بوده که یک امتیاز کمتر از پایین‌ترین سطح قبل از آن در نظرسنجی CNN بوده است.

رتبه تأیید ترامپ از ماه اکتبر در میان طرفداران حزب خودش، ۱۴ واحد کاهش یافته اما با ۸۰٪ تأیید تا حد زیادی همچنان مثبت است. این میزان در میان دموکرات ها ثابت و کم رقم باقیمانده است (۳٪ قبل از انتخابات ، ۲٪ اکنون).

بیش از یک سوم آمریکایی ها (۳۶٪) حمله ۶ ژانویه به کاپیتال در ایالات متحده را بحرانی برای دموکراسی آمریکا می دانند و ۳۹٪ دیگر آن را یک مشکل اساسی می‌دانند.

نظرات در مورد اهمیت این حمله از نظر حزبی تقسیم شده است، بیشتر دموکرات‌ها آن را بحران (۵۴٪) می‌دانند و تعداد کمی از جمهوری خواهان نیز با آنان موافق (۲۰٪) هستند.
مردم عمدتا نظریه توطئه بی‌اساس در پشت این شورش را که می‌گوید بایدن آرای کافی برای رئیس جمهور شدن را به دست نیاورده رد کردند.

۶۵٪ می گویند که وی به اندازه کافی رأی کافی بدست آورده ، اما سهم قابل توجهی (۲۳٪) و به ویژه در میان جمهوری خواهان (۵۸٪) معتقد هستند که این نظریه توطئه درست است و شواهد موثقی برای تأیید آن وجود دارد در حالیکه هیچ مدرکی مبنی بر نامشروع بودن انتخابات و همچنین تقلب گسترده در شمارش آرا وجود ندارد.