اردوغان: ۱۵ جولای را “روز گرامیداشت شهدا” نامگذاری می کنیم

نگام، بین الملل- رئیس جمهور ترکیه با اشاره به این که نسل های آینده قهرمانان دفاع از دموکراسی را فراموش نخواهند کرد، گفت ۱۵ جولای را “روز گرامیداشت شهدا” نامگذاری می کنیم.

به نقل از رسانه های ترکیه، رجب طیب اردوغان رئیس جمهور ترکیه در کنفرانسی خبری در مجتمع ریاست جمهوری کشور، از نامگذاری ۱۵ جولای به عنوان روز گرامیداشت شهدا خبر داد و گفت: مردم ترکیه به مقاومت خویش در مقابل پست ترین و خیانت بارترین کودتای تاریخ کشور ادامه می دهند.

اردوغان همچنین با درخواست از مردم برای ادامه “تجمعات دفاع از دموکراسی”، اظهار داشت: از ملت قهرمانم که با فراست و شجاعت خود کودتا را با شکست مواجه کردند خواهش می کنم تا زمان عبور کامل از این روزهای سخت، به تجمعات دفاع از دموکراسی در میدان ها ادامه دهند.

“نسل های آینده قهرمانان مقاومت برای دموکراسی را هرگز فراموش نخواهند کرد”

وی همچنین با اشاره به این که قهرمانان مقاومت در برابر کودتا هرگز فراموش نخواهند شد، گفت: نسل های آینده اعم از مردم عادی، پلیس یا نظامیان، قهرمانان مقاومت برای دموکراسی ۱۵ جولای را هرگز فراموش نخواهند کرد. می خواهم اعلام کنم که از این پس ۱۵ جولای هر سال را به عنوان روز گرامیداشت شهدا نامگذاری خواهیم کرد.

“قوی ترین پادزهر کودتا، اراده ملی است”

رئیس جمهور ترکیه درادامه این کنفرانس خبری، بزرگترین و قوی ترین پادزهر در مقابل کودتا را اراده ملی دانست و ادامه داد: حوادث اخیر که شاهد آن بودیم به خوبی نشان داد که بزرگترین، موثرترین و قوی ترین پادزهر کودتا، اراده ملی و ملت است. از ملتم که یک هفته است با اجازه ندادن به کوچکترین تشنج و بی نظمی به مقاومت مقدس خویش ادامه می دهند، درخواست کنم که کمی دیگر صبور باشند و فداکاری کنند.

با دیگران به اشتراک بگذارید: