علی لاریجانی: «کارگزاران وزارت اطلاعات، خدمتگزاران واقعی نظام هستند»

نگام، سیاسی – علی لاریجانی با حضور در جمع کارمندان و کارگزاران سازمانی وزارت اطلاعات، آن ها را «خدمتگزاران واقعی نظام» نامید و حضور خود در جمع آن ها را «مایه افتخار» دانست.

او با «ارزشمند» دانستن کار همه بخش های وزارت اطلاعات، به دلیل تلاش «در راستای حفظ نظام» کار آن ها را به همین دلیل پرخطر هم دانست.

رییس مجلس شورای اسلامی نقش این وزارتخانه را در «تصمیم گیری های کلان کشور» و «دفع تهدیدات» قابل توجه و تاثیرگذار دانست و درباره نقش آن در حوزه اطلاعات خارجی گفت: « چه در بحث آزادی زندانیان ایرانی خارج از کشور و چه در بخش هسته‌ای، وزارت به خوبی نقش خود را ایفا کرد و همه اینها نشان می‌دهد که وزارت اطلاعات وارد کار اصلی خود شده است.»

علی لاریجانی در بخش دیگری از سخنان خود و در یک تحلیل از شرایط منطقه، ایران را تنها کشور منطقه دانست که قابلیت ایستادگی نظامی و اطلاعاتی مقابل اسراییل را دارد، و در توضیح بیشتر گفت: « یکی از جریان‌هایی که طی سال‌های گذشته در خاورمیانه به وجود آمد، از بین رفتن و درگیر شدن ارتش‌های کشورهای منطقه است. کشورهایی مثل عراق، سوریه، پاکستان، ترکیه، مصر و… که این وضع به نفع رژیم صهیونیستی است.در حال حاضر، تنها نیروهای مسلح و سرویس اطلاعاتی ایران این توانایی را دارند که در مقابل ارتش رژیم صهیونیستی قد علم کرده و این از یک سو مایه مباهات است و از جهت دیگر خطرناک.»

 

گفتنی ست حسن روحانی نیز در دیداری اختصاصی با وزیر، معاونان و کارگزاران سازمانی اطلاعات خارجیِ وزارت اطلاعات، از آنان خواست در تحقق نتایج اقتصادی برجام نقش آفرینی کنند. به گفته او وزارت اطلاعات در تحقق برجام «نقش مثبت» داشت و این نقش را باید تداوم بخشد.

رییس جمهور همچنین نسبت به «افراط و تفریط» در کار اطلاعاتی هشدار داد و از کارگزاران وزارت اطلاعات خواست و هدف از تلاش اطلاعاتی در کشور را «حراست از آرامش و احساس امنیت آحاد مردم» دانست.

با دیگران به اشتراک بگذارید: