محمد خرسند: «انتشار این فایل صوتی برای قراردادن منافقین در موضع مظلومیت است»

نگام، سیاسی – محمد خرسند، عضو شورای مرکزی حزب موتلفه اسلامی، انتشار فایل صوتی از سوی احمد منتظری، را «با هدف تطهیر منافقین» و «زمینه سازی برای فتنه های آینده» ارزیابی کرد و با اشاره به کنگره اخیر مجاهدین خلق در پاریس گفت: «بعد از برگزاری کنگره منافقین در فرانسه و حضور مقامات آمریکایی و غربی نشان می دهد که غربی ها به اندازه ای حقیرند که می خواهند یک سازمان مرده را دوباره زنده کنند.»

او انتشار این فایل صوتی را برای «در موضع مظلومیت» قراردادن سازمان مجاهدین خلق دانست تا «سوابق آنها در اقدام به کشتار و انفجار» «تطهیر» شود.

در فایل صوتی که احمد منتظری – فرزند آیت الله حسینعلی منتظری – اقدام به انتشار آن کرد، مخالفت آیت الله منتظری با اعدام های سال ۶۷ به گوش می رسد. در این فایل صوتی صدای گفت و گوی آقای منتظری با هیئت منصوب آیت الله خمینی می آید که در آن آیت الله منتظری از آنان می خواهد از اعدام اعضای منتسب به سازمان مجاهدین خلق دست بردارند. در این فایل صدای آقایان نیّری و پورمحمدی شنیده می شود.

محمد خرسند ضمن «منفور و خونخوار» دانستن سازمان مجاهدین خلق در بیان موضع خود نسبت به انتشار این فایل صوتی، اضافه کرد: « انتشار فایل صوتی از سوی بیت منتظری نیز با همین هدف اتفاق افتاده تا تلاش کند که وجهه اعضای سازمان منافقین را مظلوم و بی گناه قلمداد کند. البته درپی این این هدف انگیزه ای دیگر نهفته که آن انتقام گیری از امام خمینی (ره) بود.»

او با اشاره به اینکه این فایل مربوط به سی و چندسال پیش است، انتشار آن را در مقطع فعلی، نشانگر این دانست که برخی «حساب شده به دنبال جریانی خاص» هستند.

گفتنی ست پس از انتشار این فایل صوتی، دادگاه ویژه روحانیت در قم، احمد منتظری را برای چندساعت به این دادگاه احضار کرد.

با دیگران به اشتراک بگذارید: