رکورد بی سابقه تولید گندم؛ قیمت مرغ رو به افزایش

نگام، اقتصادی – طی دو سال اخیر با تولید مناسب چای در کشور میزان صرفه جویی در واردات به ۷۵ میلیون دلار رسیده که در مقایسه با سال گذشته ۲۵ درصد صرف جویی را به همراه داشته است.

به گزارش باشگاه خبرنگاران جوان، رکورد تولید گندم تا کاهش ۲۵ درصدی واردات چای از مهم ترین رویدادهای کشاورزی در هفته ای که گذشت.

 

احتکار، عامل نوسان قیمت شکر است؟
دبیر انجمن تصفیه کنندگان شکرگفت:واردات شکر دست بخش خصوصی نیست و از این رو بحث احتکار شکر منتفی است.
مرغ گران می شود؟
رئیس اتحادیه پرنده و ماهی گفت:افزایش قیمت مرغ از اواخر این هفته و اوایل هفته آینده در بازار پیش بینی می شود.
تولید گندم رکورد زد/ خود کفایی دانه های روغنی دست نیافتنی است
معاون داخلی شرکت بازرگانی دولتی گفت:با توجه به بحران منابع آبی و نوع کشت این محصول تولید ۱۰۰ درصدی دانه های روغنی امری نشدنی است.
واریز ۵۰ میلیارد تومان مطالبات چایکاران / کاهش ۲۵ درصدی واردات چای
رئیس سازمان چای گفت: طی چند روز آینده با پرداخت ۵۰ میلیارد تومان دیگر جمع پرداختی مطالبات چایکاران به ۱۵۰ میلیارد تومان خواهد رسید.
کشت فراسرزمینی تهدید یا فرصت؟
رئیس سازمان نظام مهندسی و منابع طبیعی گفت:کشت فراسرزمینی از جمله راهکارهای کاهش واردات مواد غذایی است که بایستی در داخل مورد توجه قرار گیرد.
افزایش کشت کلزا در دستور کار
مدیر امور زراعت جهاد کشاورزی استان تهران گفت:وزارت جهاد کشاورزی برای ترغیب کشاورزان به کشت کلزا وافزایش تولید ، برنامه های حمایتی را در دستور کار خودقرار داده است.
شیوه های نوین آبیاری مرهم درد کشاورزان می‌شود؟
یکی از راه های افزایش بازدهی در مزارع، استفاده از روش های آبیاری نوین است که صرفه جویی در مصرف آب و افزایش تولیدات کشاورزی را به همراه دارد.
سرانه بیابان در ایران دو برابر میانگین جهانی است
معاون وزیر جهاد کشاورزی گفت: سطح بیابان های موجود در کشور ما به سبب قرار گرفتن روی کمربند خشک جهانی دوبرابر سرانه جهانی است.
واردات تیلاپیا تیشه به ریشه تولیدکنندگان قزل آلا زد
مدیر عامل اتحادیه تکثیر صادرات آبزیان گفت: واردات تیلاپیا رقیب بسیار خطرناکی برای تولید قزل آلا به شمار می رود و سازمان شیلات اقدام موثری در جهت حمایت از تولیدکنندگان به عمل نیاورده است.
موج گرانی در راه است/ ماراتن افزایش قیمت کالاهای اساسی
این روزها با توجه به اینکه مسئولان از ثبات قیمت ها خبر می‌دهند اما رصد ما از بازار حاکی از گرانی است و پیش بینی می‌شود این روند ادامه داشته باشد.
مافیای چوب خواب جنگل را نا آرام کرد
بهره برداری بیش از حد چوب جنگل های سرسبز شمال از سوی مافیای چوب به بهانه دست یابی به سودهای هنگفت، ریه های جنگل را از کار انداخته است.
با دیگران به اشتراک بگذارید: