«هدف استکبار تغییر ذائقه مردم ایران است»

نگام، سیاسی – ابراهیم رییسی هدف «استکبار» در ایران را «تغییر ذائقه مردم ایران» دانست و از «مرزبانان فرهنگی، اجتماعی و سیاسی خواست، مراقب «نفوذ دشمن» در کشور باشند.

تولیت آرامگاه امام هشتم شیعیان که در جمع مسئولان بسیج دانشجویی و در مشهد صحبت می کرد، «اندیشه انقلابی» را راهکار خروج از مشکلات دانست و افزود: « همچنین انقلابی گری به عنوان کلید واژه و راه حل برون رفت از مشکلات است و هر کجا شخصی انقلابی با نگاه «ما می توانیم» فعال بوده است ما موفق بوده ایم و هر کجا نگاه به دست دیگری بوده است، ضربه خوردیم.»

او با تجلیل از مکتب سیاسی آیت الله خمینی، «پیوند میان سیاست و دیانت» را یکی از شاخصه های سیاسی این مکتب برشمرد و انواع جنایات در سال های اخیر در دنیا را به دلیل جدایی سیاسی از معنویت دانست.

عضو مجس خبرگان رهبری در بخش دیگری از سخنان خود با تاکید بر «عدالت اجتماعی» گفت: « جامعه باید توسعه یافته باشد اما توسعه یافتگی باید در سایه عدالت اجتماعی اتفاق بیفتد، اگر نخواهیم شاهد کوخ ها در کنار کاخ ها باشیم باید توسعه یافتگی در پرتو عدالت اجتماعی باشد.»

او همچنین با انتقاد از غربی ها مبنی بر ممنوعیت پخش شبکه «المنار»، غربی ها را متهم کرد که «اجازه فهمیدن و پیدا کردن مسیر» را نمی دهند: « با همه ادعاها اجازه نمی دهند شبکه هایی همچون المنار پخش شود و روشنگری صورت بپذیرد. با وجود داشتن هفت هزار شبکه حاضر به تحمل یک شبکه بصیرت افزا نیستند.»

رییسی پس از فوت آیت الله واعظ طبسی، از سوی آیت الله خامنه ای به تولیت آرامگاه امام هشتم شیعیان برگزیده شد.

این روزها و با توجه به انتشار فایل صوتی گفت و گوی آیت الله منتظری با هیئت ویژه منصوب آیت الله خمینی برای اعدام زندانیان منسوب به مجاهدین خلق، نام ابراهیم رییسی بیش از پیش بر زبان ها افتاده است. او که در آن گفت و گو حضور داشت و از جمله افراد مورد خطاب آیت الله منتظری بود، در آن زمان معاونت دادستان کل را برعهده داست.

با دیگران به اشتراک بگذارید: