آمریکا،انگلیس و چین اول تا سوم شدند، ایران در رتبه بیست و پنجم، میزبان سیزدهم شد

نگام، ورزشی – المپیک ۲۰۱۶ ریو در حالی به پایان رسید که آمریکا با کسب ۴۶ نشان طلا در مکان نخست ایستاد و انگلیس با یک طلا بیشتر نسبت به چین در جایگاه دوم قرار گرفت و کاروان کشورمان در جایگاه بیست و پنجم به کار خود خاتمه داد.

المپیک ۲۰۱۶ ریو در حالی به پایان رسید که آمریکا با کسب ۴۶ طلا در مکان نخست ایستاد و بریتانیا با یک طلا بیشتر نسبت به چین در جایگاه دوم قرار گرفت و کاروان کشورمان در جایگاه بیست و پنجم به کار خود خاتمه داد.

از مهمترین اتفاقاتی که در المپیک ریو برای کاروان کشورمان رخ داد کسب مدال طلای کشتی آزاد توسط حسن یزدانی پس از ۱۶ سال و مدال برنز کیمیا علیزاده در تکواندو بود که برای اولین بازی یک بانوی ایرانی موفق به کسب مدال در المپیک شد.

در روز پایانی با اینکه از کشتی‌گیران کشورمان انتظار مدال می‌رفت در عین ناباوری هر دو نماینده کشورمان به شکل دراماتیک از کسب عنوان باز ماندند تا کاروان کشورمان با مجموع ۸ مدال، ۳ طلا، ۱ نقره و ۴ برنز با کسب مکان بیست و پنجم به کار خود پایان دهد.

در انتها و پایان رقابت‌ها المپیک ۲۰۱۶ ریو کاروان آمریکا با ۴۶ طلا وکسب مجموع ۱۲۱ مدال در مکان نخست قرار گرفت و بریتانیا که بعد از پایان روز سوم توانسته بود به بالای جدول صعود کند با کسب ۲۷ طلا و مجموع ۶۷ مدال و یک طلا بیشتر نسبت به چین در مکان دوم قرار بگیرد و چین با ۲۶ و مجموع ۷۰ مدال در جایگاه سوم به کار خود پایان دهد.

در این بین برزیل میزبان با ۷ طلا، ۶ نقره و ۶ برنز و مجموع ۱۹ مدال در جایگاه سیزدهم قرار گرفت البته ۲ مدال طلای میزبان در ۲ ورزش گروهی فوتبال و والیبال به دست آمد که بسیار حائز اهمیت بود.

با دیگران به اشتراک بگذارید: