تمام ابعاد حمله تروریستی در غازی عینتاب آشکار خواهد شد

نگام، بین الملل- معاون اول رئیس حزب عدالت و توسعه ترکیه ضمن اشاره به حمله تروریستی شب گذشته در غازی عینتاب گفت که این حادثه به طور چند جانبه بررسی شده و تمام ابعاد حمله تروریستی در غازی عینتاب آشکار خواهد شد

یاسین آکتای، معاون اول رئیس حزب عدالت و توسعه ترکیه امروز طی سخنانی در مورد حمله تروریستی شب گذشته در غازی عینتاب اظهار داشت:  “به طور چند جانبه تحقیق به عمل می آید و باید این حادثه از هر جهت بررسی شود. تمام ابعاد حمله تروریستی در غازی عینتاب آشکار خواهد شد. همه بداند که بین داعش و پ.ک.ک فرقی نیست. اگر سررشته داعش را کمی دنبال کنیم به پ.ک.ک خواهیم رسید و از یک شاخه دیگر به گروه تروریستی فتو خواهد رسید”.

وی افزود: “این واقعه خیلی عجیب است و هنوز نقاط تاریک فراوانی در مورد آن وجود دارد. هنوز به طور کامل مشخص نیست که از سوی چه کسی انجام گرفته است؛ از جمله سرنخ ها و چگونگی انجام و سازمان دهی آن. چه حیف مردمی که امروز به همراه نمایندگان حزب دموکراتیک خلق ها برای ایجاد تشنج از سایر استان ها به مراسم تشییع جنازه قربانیان آورده شده بودند، تلاش کردند تا مراسم دفن قربانیان را به یک میتینگ تبدیل کنند. از سوی دیگر دیروز در لحظات اولیه این اتفاق افتاد و هنگامی که هنوز آمبولانس ها به محل حادثه نرسیده بودند، تلاش عجیب وابستگان حزب دموکراتیک خلق برای حضور در آن جا این حس را ایجاد می کرد که برای این اتفاق از قبل آماده بوده اند”.

با دیگران به اشتراک بگذارید: