«منافقین، داعشی های دهه ۶۰ بودند / جنایات آن ها از یاد ملت ایران نمی رود»

نگام، سیاسی – مرتضی نبوی در دفاع از اعدام گسترده اعضای زندانی سازمان مجاهدین خلق، آن ها را «داعشی های دهه ۶۰» دانست و تصریح کرد که «جنایات منافقین هیچ گاه از یاد ملت ایران نمی رود.»

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام که در جمع بازاریان تهران صحبت می کرد، مجاهدین خلق را به «محاربه» متهم کرد و افزود: «منافقین در سال‌های ۵۴ و ۵۵ به دلیل نفوذ ساواک انشعاب پیدا کردند و به اختلافات داخلی خود مشغول بودند. آنها پس از انقلاب رسما علیه مردم اعلام جنگ مسلحانه کردند و رو در روی مردم قرار گرفتند. امام (ره) آنها را نصیحت کرد اما نپذیرفتند و راه محاربه با نظام را در پیش گرفتند.»

لازم به ذکر است یکی از اتهامات اصلی اعضای زندانی مجاهدین خلق که منجر به اعدام آنان شد، «محاربه» بود.

مرتضی نبوی آیت الله منتظری را و بیت او را نیز متهم کرد که «تحت نفوذ منافقین» بود و با وجود «هشدار»های آیت الله خمینی، آیت الله منتظری «راه انحرافی خود را اصلاح نکرد.»

اشاره به نام آیت الله منتظری و انتقاد از او اشاره به پخش فایل صوتی منتشرشده در روزهای اخیر دارد که از سوی احمد منتظری فرزند او منتشر شد. این فایل صوتی که واکنش‌های گسترده‌ ای را به دنبال داشت، مربوط به دیدار آیت‌الله منتظری در ۲۴ مرداد ۱۳۶۷ با حسینعلی نیری (حاکم شرع وقت)، مرتضی اشراقی (دادستان وقت)، ابراهیم رئیسی (معاون وقت دادستان) و مصطفی پورمحمدی (نماینده وقت وزارت اطلاعات در زندان اوین) است که در آن جلسه، آقای منتظری به این افراد درباره جنایتکارانه بودن این اعدام ها، قضاوت تاریخ  و خلاف شرع بودن آن هشدار داده است.

مرتضی نبوی پخش این فایل صوتی را برای «تطهیر جنایات منافقین» دانست.

مدیرمسئول روزنامه رسالت، همچنین در بخش دیگری از سخنان خود مدعی روابط گسترده سازمان مجاهدین خلق با حکومت عربستان سعودی شد و افزود: « آل‌سعود اخیرا با منافقین ارتباط برقرار کرده است. آل سعود برای ادامه جنایاتش در منطقه خود را نیازمند منافقین می بیند. منافقینی که زمانی دست در دست صدام مرتکب بزرگترین جنایات در عراق و نیز در ۸ سال دفاع مقدس شدند.»

 

با دیگران به اشتراک بگذارید: