«کسانی که در خارج مناسبات ظالمانه را پذیرفتند، در داخل حقوق های نجومی را بازتولید می کنند»

نگام، سیاسی – سعید جلیلی با انتقاد مجدد از مساله حقوق های نجومی و «بی تفاوتی» دولت به این مساله، دولت حسن روحانی و رویکرد دولت در سیاست خارجی آن ها را به طور تلویحی متهم کرد که اسباب «نفوذ» را در داخل کشور فراهم می کنند و از این طریق «پیوستگی نظام» را از بین می برند.

دبیر شورای عالی امنیت ملی در توضیح پیوستگی نظام آن را به «ایستادگی در مقابل استکبار در بیرون و ایستادگی در مقابل اشرافیت در داخل» ترجمه کرد و افزود: «کسانی که در خارج از کشور کدخدای جهانی و مناسبات ظالمانه را پذیرفتند، در داخل نیز همان مناسبات را مانند حقوق های نجومی بازتولید می کنند. کسانی که دنبال پذیرش کدخدا بودند میخواستند در داخل نیز رای مردم را وتو کنند و ادامه ارزش زدایی در سیاست خارجی، ارزش زدایی در داخل و پدیده ای مثل حقوقهای نجومی است.»

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام، در بخش دیگری از سخنان خود حمایت از «منافقین» و «جنایتکارترین تروریست ها» را ادامه همان خط «نه غزه نه لبنان» در فتنه ۸۸ دانست و با اشاره به آیه «اشِدّاءُ عَلَى الکُفّارِ رُحَماءُ بَینَهُم» تصریح کرد که نباید به بهانه تعابیری چون «اسلام رحمانی»، بخشی از دین را نادیده گرفت و ساده لوحی پیشه کرد.

به نظر می رسد اشاره سعید جلیلی به سازمان مجاهدین خلق و «منافقین» مرتبط با پخش فایل صوتی اخیر مربوط به آیت الله منتظری باشد که در آن آقای منتظری به مسئولان قضایی و امنیتی وقت، نسبت به اعدام گسترده مجاهدین زندانی در سال ۶۷ هشدار می دهند.

 

کاندیدای سابق ریاست جمهوری در بخش دیگری از سخنان خود به برجام حمله کرد و گفت: «جای تاسف است که عده ای در داخل می گویند برجام مانع چرخش تانکها شد و اگر توافق هسته ای در کار نبود دشمن به ما حمله می کرد! ارائه وعده های دروغین و یا تهدیدهای موهوم، حرکتی در جهت خواست دشمن است.»

سعید جلیلی همچنین دولت را متهم کرد که چرا از فضای مجازی خوب استفاده نمی کنند و از آن طریق برای مردم ایجاد شغل نمی کنند؟ او با بیان اینکه ما مخالف استفاده از فضای مجازی و شادی مردم نیستیم، تصریح کرد: « چرا یکی از کشورهای نزدیک به ایران توانسته از طریق فضای مجازی صدها هزار شغل ایجاد کند و دو برابر فروش نفت ما درآمد داشته باشد؟ شما باید امروز گزارش دهید که در این باره چه کرده اید و چرا از ظرفیت بزرگ فضای مجازی برای تولید اشتغال و در آمد برای کشور غافل بوده اید؟»

 

با دیگران به اشتراک بگذارید: