رابطه روحانیت با دولت روحانی بهتر از رابطه با دولت احمدی نژاد است

نگام، سیاسی – «سیدمحمد غروی» رابطه روحانیت و خصوصا جامعه مدرسین را با دولت روحانی «مناسب» دانست و این رابطه را «بهتر» از رابطه با دولت احمدی نژاد  ارزیابی کرد.

عضو جامعه مدرسین حوزه علمیه قم در توضیح بیشتر گفت: « رابطه این دولت با روحانیت و مشخصا جامعه مدرسین در مقایسه با دولت گذشته بهتر است. بالاخره وزرا، مشاوران و معاونان رئیس جمهور خدمت مراجع می رسند و از کارهای خوبی که انجام دادند گزارش ‌می‌دهند، سوال هایی از آنها می شود و پاسخ می گویند.»

او دغدغه مراجع تقلید را «فرهنگی و معیشتی» دانست و با «مثبت» ارزیابی کردن نگاه حسن روحانی به حوزه علمیه، در انتقاد از محمود احمدی نژاد و نوع نگاه او به روحانیت گفت: «یادم نمی رود یک تعبیر خیلی سنگینی یکی از نزدیکان رئیس دولت سابق به کار برد و گفت «فلانی جز یک نفر اعتقادی به هیچ کدام از بزرگان ندارد» که مشاهده کردیم همان اعتقاد هم بعد از مدتی سست شد.»

به گفته غروی، دولت احمدی نژاد، هیچ «انگیزه جدی» برای ارتباط با حوزه علمیه و مراجع تقلید نداشت و تفکرات متعارض با مرجعیت در آن دولت حضور داشت.

غروی به یک سری «گلایه»های جامعه مدرسین از دولت روحانی اشاره کرد که در قالب نامه محرمانه برای رییس جمهور فرستاده می شود. او دلیل محرمانه بودن این نامه ها را «عدم سوءاستفاده ابزاری و جناحی» از این انتقادها دانست.

غروی درباره انتظار جامعه مدرسین از دولت یازدهم اظهار کرد: رابطه جامعه مدرسین با دولت می تواند بهتر از این باشد، البته گاهی برخی وزرا آمدند گزارش دادند مطالبی را مطرح کردند ولی بالاخره جامعه مدرسین گلایه هایی از آقای روحانی و برخی دولتمردان دارد.

 

او درباره واکنش حسن روحانی به این نامه ها گفت: «البته برای من خیلی روشن نیست که آقای رئیس جمهور باید به نامه جامعه مدرسین پاسخ دهد. در واقع نامه ای مشتمل بر یکسری انتقادها و نقدهایی به آقای روحانی نوشته شد، حالا اینکه مستلزم جواب است یا خیر برای من روشن نیست ولی لازم بود تجاوبی(تاثیرپذیری)صورت می گرفت.»

با دیگران به اشتراک بگذارید: