معاون اول رییس جمهور:«قرار نیست کشور را به صورت ملوک الطوایفی اداره کنیم»

نگام ، سیاسی _ اسحاق جهانگیری از «مدیریت سلیقه ای» در کشور انتقاد کرد و با اشاره به انتظار مردم از رییس جمهور منتخب، از مدیران خواست که در چارچوب سیاست های تعریف شده دولت کار کنند.

معاون اول رییس جمهور که در قزوین صحبت می کرد، در توضیح بیشتر گفت: « مردم با ما شوخی ندارند آن‌ها رئیس جمهور انتخاب می‌کنند تا سیاست هایش اجرا شود و رئیس جمهور هم مدیرانی انتخاب می‌کند که آن سیاست ها را اجرا کند و نباید مدیران به صورت سلیقه ای عمل کنند چرا که قرار نیست که کشور را به صورت ملوک الطوایفی اداره کنیم.»

به نظر می رسد آقای جهانگیری به موضوع لغو کنسرت ها و تصمیم وزارت ارشاد مبنی بر عدم برگزاری کنسرت در مشهد اشاره داشته باشد. تصمیمی که زیر فشار احمد علم الهدی – امام جمعه مشهد – صورت گرفت و در نهایت با تسلیم علی جنتی – وزیر ارشاد – خاتمه یافت.

اما حسن روحانی در یک سخنرانی عمومی به شدت از تصمیم وزارت ارشاد مبنی بر عدم برگزاری کنسرت موسیقی در مشهد انتقاد کرد و با اشاره به احمد علم الهدی گفت: «قرار نیست هرکسی تریبونی به دست آورد، مجلس قانونگذاری شکل بدهد.»

جهانگیری در بخش دیگری از سخنان خود به رابطه صمیمی مراجع و حوزه علمیه با دولت اشاره کرد و همچنین با تاکید بر تعبیت دولت از آیت الله خامنه ای گفت: «با قاطعیت می گویم حتی یک مورد نیست که دستور رهبری در این دولت زمین مانده باشد و برای اجرای دستورات از رهبری هزینه کرده باشیم. قرار نیست ما از رهبری هزینه کنیم بلکه قرار است دستورات ایشان را اجرا کنیم.»

او که به نظر می رسید به دولت احمدی نژاد کنایه می زند، یکی از موضوعات مدنظر دولت حسن روحانی را «انسجام و وحدت داخلی» دانست و افزود: «هیچ کس فراموش نمی‌کند به روزهایی رسیده بودیم که سران سه قوه علیه هم موضع می‌گرفتند، رییس جمهور در مجلس علیه رییس مجلس نوار پخش می‌کرد و انقلابیون در مقابل هم قرار گرفته بودند. ما تصمیم‌مان وحدت تحت لوای رهبری بود و امروز در بهترین حالت هماهنگی سه قوه هستیم و تلاش می‌کنیم این وحدت را در کل کشور ایجاد کنیم.»

 

با دیگران به اشتراک بگذارید: