کارخانه سیمان کارون از اول شهریور تعطیل است

نگام، کارگری- در پی ادامه بحران مالی در کارخانه سیمان کارون در شهرستان مسجدسلیمان، این واحد صنعتی موقتا تعطیل شد وحدود ۴۵۰کارگر رسمی و قرار دادی بلاتکلیف شدند.

 منابع کارگری ایلنا در مسجدسلیمان گزارش کردند، کارخانه سیمان کارون واقع در ۴۲کیلومتری مسجدسلیمان ( شهرستان گلگیر) قرار دارد اما فعالیتش به دلیل آنچه از سوی کارفرما بحران در منابع مالی عنوان می‌شود، از اول  مرداد ماه موقتا تعطیل اعلام شده است و در نتیجه تمامی ۴۵۰ کارگر شاغل در این واحد تولیدی سرگردان هستند.

بر پایه این اظهارات کارگران مورد نظر که تا پیش از این به صورت‌های مختلف رسمی، قراردادی، روزمزد و پیمانکاری مشغول کار بودند، بین سه تا ۱۲ ماه مزد معوقه طلبکارند.

به‌صورت مشخص از سوی کارگران این واحد تولیدکننده سیمان در استان خوزستان گفته می‌شود: از ابتدای اردیبهشت ماه سال جاری در این واحد تولیدی با مشکل انباشت بی‌سابقه کلینکر (یکی از مواد اولیه ساخت سیمان) مواجه می‌شوند و به مرور این اتفاق باعث می‌شود تا از ابتدای شهریور ماه فعالیت کارخانه متوقف شود.

کارگران می‌گویند پیش از این شرایط تولید در کارخانه سیمان کارون بسیار خوب بود و آنچه در این مدت کوتاه  باعث بحرانی شدن وضعیت این واحد شده است انباشت بدهی‌های مالی کارخانه به نهادهای مختلف دولتی و خصوصی همانند اداره مالیات و بیمه تامین اجتماعی است.

آن‌ها با یادآوری این‌که کارگران برای پیگیری مشکلات به‌وجودآمده بارها به نهادهای دولتی مستقر در شهرستان مسجدسلیمان مراجعه کرده‌اند، در خاتمه گفتند: با توجه به وضعیت نامناسب معیشتی و شرایط دشوار اقتصادی انتظار داریم تا کارفرمای با بازگشایی کارخانه امکان اشتغال دوباره را برای کارگران فراهم کند.

با دیگران به اشتراک بگذارید: