«خجالت آور است که از نظر درجه شفافیت در رتبه ۱۳۰ به سر می بریم»

نگام ، سیاسی _ مصطفی کواکبیان در نطق میان دستور خود در مجلس شورای اسلامی، مردم تهران را باورمند به «اصلاحات پایبند به خط امام» دانست و از تلاش خود و همکارانش برای پیگیری «آرمان های مردم» گفت.

عضو هیئت رییسه فراکسیون امید، همچنین با انتقاد تلویحی از اتلاف وقت در مجلس شورای اسلامی و طی یک محاسبه هزینه – فایده گفت: «یکی از نمایندگان محاسبه کرده که مجموعه یک دوره ۴ سال ۱۲۶ میلیون ثانیه می‌شود که براساس دفترچه پس‌انداز نمایندگان محترم ۱۲۶ میلیون تومان می‌شود،‌ عزیزان همکار ۸۵ روز از عمر مجلس گذشت یعنی حدود ۷ میلیون و ۳۴۴ هزار تومان را هزینه کردیم باید محاسبه کنیم چقدر از این سرمایه را به نفع مردم صرف کردیم.»

نماینده اصلاح طلب مردم تهران در بخش دیگری از سخنانش، به تنظیم برنامه ششم توسعه اشاره کرد و با انتقاد از صرف «قانون نویسی با الفاظ زیبا» از لزوم «نظارت بر نحوه اجرای برنامه های توسعه» گفت. او با انتقاد تلویحی از اجرایی نشدن اهداف کلان برنامه های پیشین افزود: « در ۵ برنامه قبلی تا چه اندازه به اهداف کشور دست یافته‌ایم؟ آیا براساس سند چشم انداز تا ۸ سال دیگر به رتبه کشور اول منطقه و ۱۰ کشور برتر جهان دست خواهیم یافت؟ اگر نه ما مجلسی‌ها مقصر اصلی هستیم.»

او همچنین با اشاره به حجم گسترده فساد در کشور، آن را «بلای خانمان سوز» دانست و با اشاره به اینکه تا «فساد حل نشود، این وطن، وطن نمی شود»، اضافه کرد: «خجالت‌آور است که ما از نظر درجه شفافیت در رتبه ۱۳۰ به سر می‌بریم. خصولتی‌ها نقش اول فساد در بدنه کشور را دارند آیا چاره‌ای اندیشه‌ایم؟»

نماینده مردم تهران همچنین از رییس جمهور خواست «ساماندهی و تمرکززدایی از تهران» هرچه زودتر انجام بپذیرد.

 

 

با دیگران به اشتراک بگذارید: