بزرگترین اولویت ترکیه استرداد سرکرده فتو در اسرع وقت است

نگام، بین الملل- رجب طیب اردوغان در دیدار با جو بایدن تاکید کرد بزرگترین اولویت ما استرداد سرکرده فرقه خشن و تروریستی فتو و عامل اصلی اقدام به کودتا در اسرع وقت از آمریکا به ترکیه است

به نقل از رسانه های ترکیه، رجب طیب اردوغان، رئیس جمهور ترکیه امشب در کنفرانس مطبوعاتی مشترک خود با جو بایدن، معاون رئیس جمهور آمریکا در مجتمع ریاست جمهوری «بش تپه» آنکارا گفت: “در دیدار با جناب بایدن، در مورد تدابیر و شیوه مبارزه با گروه تروریستی فتو که از حمله به ملت خود بیمی ندارد، گفت و گو کردیم. بزرگترین اولویت ما استرداد سرکرده این گروه تروریستی و عامل اصلی اقدام به کودتا به کشورمان است”.

وی با بیان این که “جناب بایدن در این سفر با بازدید از مجلس ترکیه از نزدیک فرصت مشاهده ابعاد تلخ این کودتا را یافتند”، اظهار داشت: “من نیز برخی مدارک و اطلاعات لازم در مورد این حادثه را در اختیار وی خواهم گذاشت. خرسندم از این که ایشان از نزدیک حساسیت مردم ما را در مورد فرقه خشونت گرا و تروریستی فتو به عنوان عامل اصلی اقدام مذکور مشاهده کردند”

اردوغان در مورد آغاز عملیات «سپر فرات» توسط نیروهای مسلح ترکیه برای پاکسازی مرز ترکیه از وجود تروریست های داعش گفت: “پس از مذاکره با نیروهای ائتلاف بین المللی تصمیم نهایی را گرفته و همراه با ارتش آزاد سوریه و پشتیبانی زمینی از آن ها و هم چنین با حمایت هوایی ائتلاف وارد جرابلس شدیم”.

رئیس جمهور ترکیه افزود: “هم اکنون ارتش آزاد سوریه و اهالی جرابلس کنترل این شهر را به دست گرفته اند. تروریست های داعش نیز براساس گزارش های دریافتی ناچار به ترک این منطقه شده اند”

با دیگران به اشتراک بگذارید: