«برخی دیپلمات های غربی دیده بان داعش هستند»

نگام ، سیاسی _ محمدرضا نقدی برخی دیپلمات های غربی را «دیده بان داعش» نامید و با اعلام «حمایت غرب از داعش»، دلیل آن را «ایجاد ناامنی در جوامع اسلامی و اختلاف افکنی بین مسلمانان» دانست.
رییس سازمان بسیج مستضعفین در حالی این ادعای عجیب را مطرح می کرد که خودروی دو دیپلمات فرانسوی و انگلیسی در ۲۶ مرداد این ماه در کردستان، از سوی سپاه کردستان توقیف شد. به گفته مقامات امنیتی استان کردستان، سرنشینان این خودرو،  یک مرد به نام «سباستین سورن» و یک زن به نام «شارلوت لوپز وارونه والر» بودند که به ترتیب رایزن سیاسی فرانسه و دبیر دوم سفارت انگلیس در تهران هستند که به گفته نیروهای امنیتی کردستان بدون هماهنگی و مجوز به صورت غیرقانونی در برخی مناطق استان کردستان تردد می‌ کردند و پس از متوقف کردن خودروی آنها توسط نیروهای امنیتی سپاه، دوربین آنها ضبط شد.
نقدی با اشاره به این واقعه، این دیپلمات ها را متهم به عکس برداری از مناطق حساس نظامی کرد و گفت: «کار انگلیس و فرانسه از قدیم‌الایام تخریب در ایران بوده و این کشور‌ها همواره به دنبال تسلط بر ایران هستند.»
به نظر می رسد ادعای نقدی مبنی بر «دیده بانی دیپلمات های خارجی برای داعش» برگرفته از این اتفاق باشد. نقدی در توضیح بیشتر ادعاهای خود گفت: «باید به این نکته توجه کرد که چرا این دیپلمات‌ها مخفیانه به مناطقی سفر کرده‌اند که اجازه حضور در آن مناطق را نداشتند و از امکان نظامی ما در شهرهای مرزی فیلم برداری کرده اند.»
او همچنین سفارت فرانسه را متهم کرد که تصمیم دارد جامعه هنری ایران را به «فساد» بکشاند: «برنامه رسمی سفارت فرانسه تخریب فرهنگ و هنر ایران، نابود کردن هنرمندان ایرانی و به فساد کشیدن جامعه هنری ایران است».
با دیگران به اشتراک بگذارید: