«در دیگر شهرهای خراسان کنسرت موسیقی برگزار خواهد شد»

نگام ، سیاسی _ علی جنتی از تصمیم وزارت ارشاد برای برگزاری کنسرت موسیقی در استان های سه گانه خراسان گفت. اگرچه همچنان عدم برگزاری کنسرت موسیقی در مشهد به قوّت خود باقی ست.

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی که در اردبیل صحبت می کرد، در توضیح بیشتر گفت: «هم‌اکنون برخی موانع برای برگزاری کنسرت موسیقی در مشهد وجود دارد و امام جمعه این استان با توجه به دلایلی مبنی بر اینکه آستان قدس رضوی در مشهد است و باید موسیقی‌ها و کنسرت در این استان برگزار نشود، با این امر مخالفت می‌کند.»

او در عین حال تاکید کرد مخالفت در مورد برگزاری کنسرت موسیقی در سایر استان ها و شهرهای خراسان قابل قبول نیست.

به نظر می رسد این واکنش آقای جنتی، واکنشی به سخنان چندروزپیش حسن روحانی باشد که در یک سخنرانی به شدت از ممنوعیت برگزاری کنسرت در مشهد انتقاد کرد و وزیر ارشاد را نیز بابت عقب نشینی در این مساله نکوهش کرد.

لازم به ذکر است پس از لغو چندباره کنسرت ها در مشهد و نیشابور که با فشار احمد علم الهدی – امام جمعه و نماینده ولی فقیه در مشهد- انجام گرفت، وزارت ارشاد بالاخره تسلیم شد و علی جنتی اعلام کرد دیگر در مشهد کنسرت برگزار نمی شود.

پس از این عقب نشینی حسن روحانی با کنایه به علم الهدی از اینکه «هرکسی که تریبونی دارد»، «قانونگذاری» می کند انتقاد کرد و از وزارت ارشاد خواست در برابر «فشارها» ایستادگی کند.

اما با این حال به نظر می رسد هنوز عدم برگزاری کنسرت در مشهد به قوت خویش باقی باشند و وزیر ارشاد نیز از برنامه ریزی برای برگزاری کنسرت ها در دیگر شهرها و استان های خراسان – غیر از مشهد – خبر داده است.

جنتی از لزوم برگزاری کنسرت های موسیقی سنتی گفت و افزود: «وزارت ارشاد همیشه حامی هنرمندان، موسیقی‌دانان و خوانندگان سنتی بوده و باید موسیقی سنتی در کشور احیا شود چرا که این موسیقی طرفداران بسیار زیادی در نقاط مختلف دارد.»

 

 

با دیگران به اشتراک بگذارید: