عدم بازگشت پرونده علیرضا گلیپور از دیوانعالی

نگام، حقوق بشر – پرونده علیرضا گلیپور زندانی سیاسی؛ زندانی هوادار سازمان مجاهدین، برخلاف خواست و اطلاع وی به دیوان عالی ارجاع داده شده و هنوز به اجرای احکام بازگردانده نشده است.

به گزارش سحبانیوز، همچنین روز سه‌شنبه دوم شهریورماه ۹۵ زندانی سیاسی علیرضا گلیپور پس از یک‌سال ممنوعیت، موفق به دیدار با مادر سالخورده و بیمارش همراه با خواهرش در زندان اوین شد. وی تا کنون ممنوع الملاقات بوده و طی یک‌سال گذشته اجازه دیدار با مادر پیرش به وی داده نمی‌شد.

خاطرنشان می‌شود دادگاه، علیرضا گلی پور، زندانی سیاسی۳۰ ساله را به اتهام توهین به ولی‌فقیه و هواداری از سازمان مجاهدین خلق و اتهام واهی جاسوسی به ۳۹ سال حبس محکوم کرد که حکم وی بر مبنای ماده ١٣۴ تجمیع جرایم به ١۵ سال تبدیل شد.

وی که دانشجوی مخابرات و کارمند وزارت ارتباطات و از بازداشت‌شدگان قیام ۸۸ بود، بار دیگر در مهر ۹۱ بازداشت شد. ماموران او را پس از ماهها شکنجه و نگهداری در سلولهای انفرادی، به بند مجرمان عادی در زندان اوین منتقل کرده و توسط باندهای مافیایی رژیم مورد اذیت و آزار قرار می‌گیرد.

علیرضا گلی‌پور به‌رغم ابتلا به تومور سرطانی و عفونت شدید ریه، بیماری قلبی و خونریزی شدید بینی و با وجود گواهی پزشکان مبنی بر ‘عدم تحمل کیفر’ از مراقبتهای پزشکی ضروری محروم است و از نظر جسمی در وضعیت وخیمی قرار دارد.