پورمحمدی:«منافقین جزو دشمنان خون آشام این ملت بودند»

نگام ، سیاسی _ مصطفی پورمحمدی، سازمان مجاهدین خلق را جزو «تبهکاران روزگار» نامید و با مقایسه این سازمان با گروه «داعش»، آن ها را به «خیانت، خباثت و رذالت» متهم کرد.

وزیر دادگستری دولت حسن روحانی، که در همدان صحبت می کرد، با اشاره تلویحی به فایل صوتی منتشرشده در وبسایت آیت الله منتظری، از هدف «برخی» گفت که «دنبال تطهیر دشمنان خون آشام این ملت» هستند.

این نخستین موضع‌گیری پورمحمدی پس از انتشار فایل صوتی مذکور است که در آن، صدای آیت الله منتظری به گوش می رسد که مقام‌های امنیتی و قضایی منصوب آیت الله خمینی برای اعدام زندانیان منتسب به مجاهدین خلق را به «جنایت» متهم می‌کند. در این ملاقات که در مرداد ۶۷ صورت گرفت، به نظر می رسد آقای پورمحمدی نیز حضور داشته است و در بخشی از فایل صوتی، صدای او نیز به گوش می رسد. پورمحمدی در آن زمان نماینده وزارت اطلاعات در زندان اوین بود.

پورمحمدی با اشاره به برخی افراد که ادعا می شود از سوی سازمان مجاهدین خلق کشته شده اند، به همکاری این سازمان با دولت وقت عراق اشاره کرد و افزود: « اغلب بمباران‌های هواپیماها و موشک‌های عراق با جاسوسی‌های آنها انجام گرفت و وقتی به دشمن این ملت ملحق شدند تمام فعالیت‌های رزمندگان و مراکز تجمعات ما توسط منافقان جاسوسی می‌شد و قبل و بعد از عملیات وضعیت منطقه را گزارش می‌دادند.»

او دردسر هسته ای جمهوری اسلامی را نیز ناشی از افشاگری های سازمان مجاهدین خلق دانست و آن را به عنوان یک «دروغ پردازی» توصیف کرد.

او با اشاره تلویحی به تحرکات اخیر سازمان مجاهدین خلق و نزدیکی های ایجاد شده بین این گروه و عربستان سعودی، اضافه کرد: «امروز دشمنان ملت بزرگ ایران و انقلاب به منافقان متوسل شدند و این‌ امر نشان می‌دهد دشمنان چقدر مفلوک و جامانده شدند که سراغ آنها رفته‎اند. این شرایط نشان می‌دهد که دست دشمنان ما چقدر خالی است که سراغ این نکبت‌ها رفتند و با این حال بیشترین تنفر اجتماعی متوجه آنها است.»

 

گفتنی ست پورمحمدی سال گذشته نیز درباره اعدام های سال ۶۷ موضع گیری کرده بود و با دفاع از آن اعدام ها، گفته بود: «ما از ابتدای انقلاب و در طول سال‌های جنگ تحمیلی با ضدانقلاب و نیروهایی روبه‌رو بودیم که قصد سرنگونی انقلاب با هدف جدایی‌طلبی داشتند و از هیچ جنایتی هم فروگذاری نمی‌کردند. به هر حال اگر جدیت نیروهای انقلابی در آن زمان نبود نمی‌توانستیم مقابل ضدانقلاب گروهک‌ها و منافقین بایستیم.»

با دیگران به اشتراک بگذارید: