«دولت روحانی مانع از گسترش گرایش به آمریکا شود»

نگام ، سیاسی _ احمد جنتی از دولت روحانی خواست، در برابر آمریکا «مواضع قاطع و صریح» بگیرد و مانع از «گسترش گرایش به آمریکا» شود.

رییس مجلس خبرگان رهبری که در جلسه هیئت رییسه این مجلس در قم صحبت می کرد، مقابله با آمریکا را از امور مورد تاکید آیت الله خامنه ای دانست، و «اتخاذ موضع علیه جنایات آمریکا» را از جمله «وظایف» دولت روحانی دانست.

او در بخش دیگری از سخنان خود، خواستار آن شد که دولت حسن روحانی «تبعیت از ولایت فقیه» را «در قول و عمل خود» به نمایش بگذارد و بر این اساس، «نسبت به عوامل فتنه و فتنه گران، حساسیت بیشتری از خود نشان دهد.»

در ادبیات حکومتی جمهوری اسلامی، به اعتراضات سال ۸۸ که متعاقب اعتراض به «تقلب» در انتخابات انجام شد، «فتنه» گفته می شود، که از جمله تعابیر برساخته آیت الله خامنه ای برای نامیدن آن اعتراضات است.

دبیر شورای نگهبان، در بخش دیگری از سخنان خود، از وضعیت اقتصادی کشور نیز انتقاد کرد و دولت را دعوت کرد که «بر رفع مشکلات اقتصادی و اجرای سیاست های اقتصاد مقاومتی»، «توجه جدی» نشان دهد.

احمد جنتی، «مبارزه اساسی با قاچاق کالا، حمایت و فعال کردن صنایع کوچک و بزرگ داخلی و برخورد جدی با پدیده حقو‌ق‌های نجومی» را یکی از راهکارهای تحقق «اقتصاد مقاومتی» دانست.

گفتنی ست تاکید بر پیگیری مساله حقوق های نجومی، از جمله تاکیداتی که آیت الله خامنه ای به صورت مکرر به آن می پردازد و در دیدار اخیر خود با دولت روحانی نیز دگرباره به آن اشاره کرد.

احمد جنتی در بخش دیگری از صحبت های خود و در قالب «توصیه»، خطاب به دولت روحانی گفت: «یکی از دغدغه های مقام معظم رهبری مسأله ساده زیستی و پرهیز از رواج اشرافیت در بین مسؤولان نظام اسلامی است که بیش از پیش باید مورد توجه دولت محترم باشد.»

با دیگران به اشتراک بگذارید: