«آل سعود در حال تبدیل شدن به آل سقوط است»

نگام ، سیاسی _ محسن رضایی، از ارتباط عربستان سعودی با دولت اسراییل سخن گفت و این ارتباط را به منظور مقابله با ایران دانست.  او همچنین دولت آمریکا را متهم کرد که از جنگ عربستان سعودی و جمهوری اسلامی ایران استقبال می کند.

دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام که در آمل صحبت می کرد، درباره رابطه عربستان و اسراییل، این رابطه را قدیمی تر دانست و گفت: «هرچند ارتباط میان این دو جریان در گذشته با پرده پوشی همراه بود مانند حمایتشان از صدام در جنگ تحمیلی ، اما اکنون خیلی علنی با هم متحد شده و پیشروی کردند .»

او درباره نوع موضع آمریکا در قبال تنش های اخیر در منطقه نیز گفت: « هزینه جنگ در یمن و سوریه را خود دولت آل سعود پرداخت می کند و آمریکا در این بین هزینه ای ندارد و تنها به این موضوع فکر می کند که اگر آل سعود با ما درگیر شود جنگ اسلام با اسلام به راه می افتد و با جنگ مسلمانان مقابل یکدیگر ، جمهوری اسلامی ایران دیگر به اسرائیل فکر نمی کند.»

او در یک تحلیل منطقه ای، آمریکا را در «ماجراجویی های» خود در سوریه و یمن «شکست خورده» دانست، و این کشور را متهم کرد که به ایجاد جنگ «اسلام علیه اسلام» فکر می کند.

به گفته این فرمانده سابق سپاه پاسداران، حکومت عربستان سعودی نیز در پی تحقق این سناریوی دولت آمریکا است. او حکومت عربستان را «آل سقوط» نامید و افزود: «  آل سعود در حال تبدیل شدن به آل سقوط است و این مهم خیلی دور نیست. سران بی خرد آل سعود که دنبال رو سیاست های غلط آمریکایی – صهیونیستی درمنطقه هستند، به خودشان بیایند و ببینند که از گذشته چه چیزی به دست آوردند که می خواهند این روند را ادامه دهند.»

گفتنی ست تنش های کلامی و منطقه ای بین جمهوری اسلامی و عربستان سعودی، به واسطه جنگ های نیابتی این دو کشور در سوریه و یمن اوج گرفته است. اخیرا حکومت عربستان با حمایت تلویحی بعضی از چهره های سیاسی و غیردولتی خود از سازمان مجاهدین خلق، خشم جمهوری اسلامی را برانگیخته است.

با دیگران به اشتراک بگذارید: