تعطیلی نزدیک به ۵ هزار واحد تولیدی در آذربایجان شرقی

نگام، کارگری- قائم مقام سازمان صنعت، معدن و تجارت آذربایجان‌شرقی گفت: بر اساس آخرین آمار از سال ۹۳ ازمجموع حدود ۹ هزارو ۸۰۰واحد تولیدی فعال در استان آذر بایجان شرقی تعداد حدود پنج هزار واحد تعطیل شده اند.

به گزارش اخبار دریافتی ایلنا ؛غلامعلی راستی پیش از ظهر امروز در نشست  خبری خود گفته است: طبق آخرین پایشی که در سال ۹۳ انجام شده استان آذربایجان شرقی حدود ۹ هزارو ۸۰۰ واحد تولیدی فعال داشت اما در پایش امسال تعداد این واحدها به ۴ هزارو ۸۰۰ واحد کاهش یافته است که بیش از ۴ هزارو ۵۰۰ واحد آن مربوط به واحدها و صنایع کوچک و خرد می شود.

وی افزود: در سال جاری ۱۶هزار میلیارد تومان اعتبار به بخش صنعت اختصاص داده شده است که حدود ۷۰۰میلیارد آن به آذربایجان شرقی تخصیص داده شده است.

 راستی اضافه کرد: در استان ما بیش از ۹۰درصد سرمایه گذاری صنعتی مربوط به بخش خصوصی است و این امر عمده ترین دلیل برای در امان ماندن واحد های تولیدی محسوب می شود.

قائم مقام سازمان صنعت، معدن و تجارت آذربایجان‌شرقی در بخش دیگر از سخنان خود ببا اشاره به رکورددار بودن استان آذربایحان شرقی دربخش صنعت ومعدن در خاتمه تصریح کرد: حدود ۶ هزارو ۶۰۰ واحد معدنی، ۸/۲میلیون تن ذخیره مواد معدنی در استان وجود دارد که آذربایجان شرقی در بخش ذخیره معدنی، رتبه اول کشور را از آن خود کرده است .

با دیگران به اشتراک بگذارید: