کارگران شهرداری بروجرد معوقات مزدی دارند. مسئولان تهدید نکنند

نگام، کارگری- معوقات مزدی کارگران شهرداری بروجرد در ۶ ماه گذشته پرداخت نشده است. این در حالیست که عضو شورای شهر بروجرد می گوید: کارگران شهرداری همواره به دلیل پیگیری مطالبات با تهدید و اخراج مواجه شده اند.

به گزارش ایلنا، روز گذشته حدود دویست نفر از کارگران شهرداری بروجرد در اعتراض به عدم پرداخت مطالبات مزدی دست از کار کشیدند و مقابل شهرداری تجمع کردند.

از قرار معلوم، مطالبات مزدی این کارگران که در بخش‌های مختلف خدماتی و فضای سبز شهرداری بروجرد مشغول به کار هستند، در ۶ ماه گذشته پرداخت نشده است.

این کارگران پیش از این نیز بارها در اعتراض به معوقات مزدی خود تجمع کردند که تا کنون هیچ پاسخ روشنی از مقامات شهرداری بروجرد دریافت نکرده اند.

کارگران می گویند: حق بیمه آنها نیز به تامین اجتماعی واریز نشده و در تعویض دفترچه‌های بیمه خود با مشکل مواجه هستند.

ظاهرا شهرداری بروجرد علاوه بر عدم پرداخت مطالبات مزدی کارگران، مبلغ هنگفتی به تامین اجتماعی بدهکار است.

در همین رابطه «ناصر مرادی»، عضو شورای شهر بروجرد با انتقاد از برخورد امنیتی با کارگران و عدم پاسخگویی مسئولان به یک رسانه محلی  گفت: سال قبل کارگران شهرداری بروجرد در پی اعتراض به چند ماه حقوق معوقه تجمع کردند و وقتی پاسخی دریافت نکردند به سمت فرمانداری راهی شدند که متاسفانه تهدید شدند و چهار نفر از کارگرانی که در تجمع حضور داشتند از کار اخراج شدند که سه نفر از آنها با کلی دوندگی و شکایت دوباره به کار بازگشتند اما یک نفر از کارگران همچنان بیکار است.

وی اضافه کرد: مسئولین این کارگران را به عنوان اغتشاشگر عنوان می کنند در حالی که این کارگران خواستار حق و حقوق خود هستند و مسئولین بهتر است به جای تهدید کارگران، راه کار برای حل مشکلات ارائه دهند.

به گفته وی همچنین امروز زمزمه هایی شنیده می شود که کارگرانی که امروز تجمع کرده اند دیگر حق بازگشت به کار در شهرداری بروجرد را ندارند و اغتشاشگر هستند.

مرادی اظهار داشت: البته کارگران شهرداری بروجرد اعلام کرده اند که در صورت عدم توجه مسئولین شهرستانی، موضوع حقوق معوقه و مشکلات را از طریق وزارت کشوری پیگیری خواهند کرد.

با دیگران به اشتراک بگذارید: