پورمحمدی: «افتخار می کنیم که دستور خدا را درباره منافقین اجرا کردیم»

نگام ، سیاسی _ مصطفی پورمحمدی٬ وزیر دادگستری دولت حسن روحانی، حضور خود در اعدام های تابستان سال ۶۷ را تایید کرد و گفت: ««خداوند فرمودند بر کفار رحم نکنید چون آنها به شما رحم نمی‌کنند و به منافقان نباید رحم کرد چراکه اگر بتوانند شما را به خاک و خون می‌کشند که کشیدند».

او که در جلسه شورای اداری استان لرستان صحبت می کرد این موضع را در واکنش به نامه علی مطهری گرفت که از او برای اعدام های تابستان سال ۶۷ توضیح خواسته بود.

آقای پورمحمدی از افتخار خود به «اجرای حکم خدا» گفت و افزود:  «افتخار می‌کنیم که دستور خدا را در رابطه با منافقین اجرا کردیم و در مقابل دشمنان خدا و ملت با قدرت ایستادیم و مقابله کردیم.» او از ضرورت «بی رحمی» در مقابل «منافقان» گفت.

گفتنی ست مصطفی پورمحمدی یکی از اعضای هیئت چهارنفره منصوب آیت الله خمینی برای اعدام زندانیان سیاسی و عقیدتی بود که اکثرا منسوب به سازمان مجاهدین خلق بودند.

بحث درباره اعدام های تابستان ۶۷ از آن وقتی اوج گرفته اسن که یک فایل صوتی از سوی وبسایت آیت الله منتظری منتشر شده است که در آن، صدای آیت الله منتظری به گوش می رسد که مقام‌های امنیتی و قضایی منصوب آیت الله خمینی برای اعدام زندانیان منتسب به مجاهدین خلق را به «جنایت» متهم می‌کند. در این ملاقات که در مرداد ۶۷ صورت گرفت، به نظر می رسد آقای پورمحمدی نیز حضور داشته است و در بخشی از فایل صوتی، صدای او نیز به گوش می رسد. پورمحمدی در آن زمان نماینده وزارت اطلاعات در زندان اوین بود.

حامیان دولت روحانی، در واکنش به انتقاد‌ها از انتصاب پورمحمدی٬ گفته بودند که هدف روحانی از این انتخاب٬ استفاده از اهرم و نفوذ پورمحمدی در قوه قضائیه به منظور آزاد کردن زندان سیاسی بوده است. این درحالیست که با گذشت سه سال از این استدلال‌ها٬ نه تنها زندانی سیاسی آزاد نشده است، بلکه پورمحمدی در موضعی بی‌سابقه به نقش خود در کشتار‌های سال ۶۷ افتخار کرده است.

گفتنی ست پورمحمدی سال گذشته نیز درباره اعدام های سال ۶۷ موضع گیری کرده بود و با دفاع از آن اعدام ها، گفته بود: «ما از ابتدای انقلاب و در طول سال‌های جنگ تحمیلی با ضدانقلاب و نیروهایی روبه‌رو بودیم که قصد سرنگونی انقلاب با هدف جدایی‌طلبی داشتند و از هیچ جنایتی هم فروگذاری نمی‌کردند. به هر حال اگر جدیت نیروهای انقلابی در آن زمان نبود نمی‌توانستیم مقابل ضدانقلاب گروهک‌ها و منافقین بایستیم.»

با دیگران به اشتراک بگذارید: