درگیری فیزیکی نادر قاضی پور با یک خبرنگار

نگام ، سیاسی _ نادر قاضی پور، نماینده جنجالی ارومیه در مجلس با خبرنگار روزنامه ایران درگیر شد و با مشت به او حمله ور شد.

بر اساس فایل صوتی که از این نزاع پخش شده است، این خبرنگار از قاضی پور درباره تلاش هایش برای تاسیس فراکسیون ترک زبان ها در مجلس شورای اسلامی می پرسد. قاضی پور نیز در پاسخ می گوید: « « ما، اکثریت ایران را تشکیل میدهیم و حق داریم که چنین فراکسیونی داشته باشیم»

قاضی پور در ادامه استدلال های خودش از نقش آذربایجان در بسط مذهب شیعه در ایران از زمان صفویه می گوید. نماینده ارومیه همچنین از «رشادت» آذربایجانی ها در جنگ ایران و عراق مثال می آورد که خبرنگار روزنامه ایران استدلال می آورد که دیگر ایرانیان نیز در جنگ رشادت به خرج داده اند.

در این لحظه بود که قاضی پور با مشت به خبرنگار حمله کرد و با گرفتن وسایل خبرنگار از جمله ریکوردر صدا، او را به حراست مجلس برد تا از ورود او به پارلمان جلوگیری شود.

این رفتار آقای قاضی پور با واکنش سخنگوی شورای نگهبان رو به رو شد. کدخدایی در مطلبی که در تلگرام خود نوشت، درباره این اتفاق گفت: «در خبرها آمده بود که یک نماینده مجلس با خبرنگار یکی از خبرگزاری‌ها برخورد فیزیکی داشته است. صرف نظر از اینکه دلائل این برخورد چه بوده و حق با چه کسی است، اصل این رفتار به هیچ وجه توجیه‌پذیر نیست و باید کرامت و شخصیت همه افراد، مخصوصاً خبرنگاران عزیز رعایت شود و بدانیم که حمایت از این قشر، حمایت از آزادی و نقد دلسوزانه است.»

 

با دیگران به اشتراک بگذارید: