احمد منتظری متهم به تقویت اتحاد بین مجاهدین خلق و عربستان سعودی شد

نگام ، سیاسی _ احمد منتظری مجددا به دادگاه ویژه روحانیت در قم احضار شد و این بار در یک بازجویی ۵ ساعته به اتهامات پیرامون انتشار فایل صوتی اخیر درباره اعدام های تابستان ۶۷ پاسخ داد.

بحث درباره اعدام های تابستان ۶۷ از آن وقتی اوج گرفته است که یک فایل صوتی از سوی وبسایت آیت الله منتظری منتشر شده است که در آن، صدای آیت الله منتظری به گوش می رسد که مقام‌های امنیتی و قضایی منصوب آیت الله خمینی برای اعدام زندانیان منتسب به مجاهدین خلق را به «جنایت» متهم می‌کند.

فرزند ارشد آیت الله منتظری پیش از این در ۲۳ مرداد به این دادگاه رفته بود و مورد بازجویی سه ساعته قرار گرفته بود.

از قرار در بازجویی اخیر آقای منتظری متهم شده است که از طریق انتشار این فایل به «افشای اسرار نظام» دست زده است و همچنین به اتحاد عربستان سعودی و مجاهدین خلق، «کمک» کرده است.

آقای منتظری این اتهامات را رد کرده است. او در پاسخی که در وبسایت آیت الله منتظری منتشر کرده در پاسخ به اتهام «کمک به اتحاد مجاهدین خلق و عربستان سعودی»، اتحاد بین این دو را چندماه قبل از انتشار این فایل می داند. او همچنین عامل نزدیکی عربستان سعودی به دشمنان جمهوری اسلامی را رفتارهایی از جمله حمله به سفارت عربستان سعودی ارزیابی کرده است.

گفتنی ست عربستان سعودی پس از حمله سال گذشته به سفارتخانه اش در تهران و کنسولگری اش در مشهد، روابط رسمی خود را با ایران قطع کرده است.

همچنین گفتنی ست محمد محمدی ری شهری، وزیر اطلاعات وقت در تابستان ۶۷، «گردانندگان سایت منتظری» را متهم به ارتباط با مجاهدین خلق کرد و افزود: « اگر این دفتر با منافقین ارتباط ندارد چرا در شرایطی که گروهک نفاق با وهابیت هم‌پیمان شده است، دست به تطهیر منافقین و انتقام‌گیری از امام می‌زنند؟»

 

 

با دیگران به اشتراک بگذارید: