«کنسرت های موسیقی، مصادیق ولنگاری فرهنگی هستند»

نگام ، سیاسی _ فاطمه آلیا کنسرت های موسیقی را یکی از مصادیق «ولنگاری فرهنگی» دانست و آن ها را حامل «آثار سوء فرهنگی» ارزیابی کرد.

نماینده دوره نهم مجلس شورای اسلامی، از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی نیز انتقاد کرد و عملکرد این وزارتخانه را مغایر با خواست مردم خواند و در توضیح گفت: «نگاه فرهنگی به بحث موسیقی مسئولیتش با وزارت ارشاد است و می بینیم در لفظ یا شعار و مصاحبه ها می گویند مشکلی نیست با هماهنگی است ولی در عمل مردم از اکثر کنسرت ها ناراضی هستند.»

او بعضی از این مسائل را «دهن کجی به ارزش های انقلاب» دانست.

لازم به ذکر است تعبیر «ولنگاری فرهنگی» از دسته تعابیری ست که آیت الله خامنه ای مدتی پیش در انتقاد از وضعیت فرهنگی کشور آن را وضع کرد.

حساسیت نسبت به کنسرت های موسیقی پس از اصرار احمد علم الهدی – امام جمعه و نماینده ولی فقیه در مشهد – مبنی بر عدم برگزاری کنسرت موسیقی در خراسان، اوج گرفت، تا جایی که علی جنتی، وزیر ارشاد رسما از عدم برگزاری هر گونه کنسرت موسیقی در شهر مشهد سخن گفت. این تصمیم آقای علی جنتی، با انتقاد علنی حسن روحانی رو به رو شد.

فاطمه آلیا که از جمله اعضای جبهه پایداری ست، در بخش دیگری از سخنان خود از وضعیت شورای عالی انقلاب به ریاست حسن روحانی نیز انتقاد کرد و اضافه کرد: « الان سه سال از مدتی که آقای روحانی رئیس شورای عالی انقلاب فرهنگی هستند می گذرد و ما حساسیتی نسبت به جریانات فرهنگی نمی بینیم بلکه جریان هایی هم وجود دارند که شرایط ر ابه هم می زنند و افکار عمومی را متوجه بعضی مسائل حاشیه ای می کنند.»

گفتنی ست فاطمه آلیا قبلا نیز در یک اظهارنظر  جنجالی از تعدد زوجات مردان دفاع کرده بود.

او که از حامیان محمود احمدی نژاد بود، در دفاع از ممنوعیت ورود زنان به سالن های مسابقات والیبال گفته بود:  «کار زن، بچه دار شدن و تربیت فرزند و شوهر داری است نه دیدن مسابقات والیبال.»

با دیگران به اشتراک بگذارید: