«حساسیت های عجیب و غریب به نامه بنده اهداف سیاسی دارد»

نگام ، سیاسی _ علی مطهری، وجود «حساسیت های عجیب و غریب» به نامه خود به وزیر دادگستری را، حامل «اهداف سیاسی» خواند. او که به مصطفی پورمحمدی درباره اعدام های تابستان ۶۷ یک نامه سرگشاده نوشت، تاکید کرده است که در این نامه تنها خواستار توضیح مسئولان بوده است تا «این پرونده بسته شود».

گفتنی ست چند روز پیش چندنفر از نمایندگان در مجلس شورای اسلامی، در اعتراض به علی مطهری، شعار «مرگ بر منافق» سر دادند و ۲۰ نماینده نیز در نامه ای به هیئت رییسه خواستار برکناری مطهری از کرسی نیابت ریاست مجلس شدند.

در جلسه سه شنبه مجلس شورای اسلامی نیز نقوی حسینی، از مطهری خواست که درباره نامه خود به وزیر دادگستری در خصوص اعدام های ۶۷ پاسخ بدهد.

مطهری در پاسخ به نماینده ورامین در ابتدا به مرگ پدر خود به دست گروه فرقان که “شاخه ای از منافقان بود” اشاره کرد و با تاکید بر «جنایتکار بودن منافقین» افزود: «کل حرف بنده در آن نامه این بود که وقتی سوالی برای برخی از مردم و اذهان جامعه ایجاد شده مسئولان توضیح دهند چون این موضوعی است که حدود یک ماه در داخل و رسانه‌های خارجی مطرح شده است. مسئولان توضیح دهند که در سال ۶۷ حکم اجرا شده در کمال احتیاط و با حکم شرعی بوده و هیچ ظلمی به کسی نشده یا اینکه اگر کسانی اعتراض دارند اعلام شود تا بررسی و پیگیری‌های لازم صورت گیرد تا اگر قصوری شده جبران شود. بهتر است پرونده را ببندیم و اینقدر شعار ندهیم.»

نائب رییس مجلس خطاب به منتقدان خود که اگر واقعا «دلسوز نظام» هستند، این کارهایشان به نفع نظام نیست.

او همچنین به پاسخ پورمحمدی به نامه خود اشاره کرد و افزود: «در همین رابطه آقای پورمحمدی آمدند و تا حدودی توضیح دادند که تشکر می‌کنیم. من نمی‌فهمم این حساسیت عجیب و غریبی که آقایان پیدا کردند به چه معناست. برای بنده این نوع اظهارات جز اهداف سیاسی هیچ هدف دیگری ندارد.»

 

با دیگران به اشتراک بگذارید: