«دستور به رفع حصر دهید و حضور محترمانه آنان در عرصه عمومی و سیاسی را تحمل کنید»

نگام، سیاسی – اردشیر امیرارجمند، حذف رهبران جنبش سبز از عرصه عمومی را ناممکن دانست و از آیت الله خامنه ای خواست که با رفع حصر موسوی، کروبی و رهنورد، در جهت «تقویت همبستگی و اقتدار ملی» گام بردارد.

مشاور میرحسین موسوی، که این ها را در صفحه اینستاگرام شخصی خود نوشته بود، «تخریب رهبران محصور جنبش سبز» را بی اثر دانست و خطاب به آیت الله خامنه ای نوشت: « دستور به رفع حصر دهید و حضور محترمانه آنان در عرصه عمومی و سیاسی را تحمل کنید و مطمئن باشید نه تنها تنش سیاسی و اجتماعی ایجاد نخواهد شد بلکه این امر قطعا موجب نشاط ملی، تقویت همبستگی و اقتدار ملی و تحکیم نظام در عرصه داخلی و بین‌المللی خواهد شد.»

گفتنی ست رهبر جمهوری اسلامی بارها به طور تلویحی و مستقیم موضوع رفع حصر را رد کرده است و یک بار نیز در پاسخ به علی مطهری درباره رفع حصر رهبران جنبش سبز گفت: «جرم اینها بزرگ است و اگر امام(ره) بودند شدیدتر برخورد می‌کردند. اگر اینها محاکمه شوند حکمشان خیلی سنگین خواهد بود و قطعا شما راضی نخواهید بود. ما اکنون به اینها ملاطفت کرده‌ایم.»

امیرارجمند که در پاریس زندگی می کند، در یک یادداشت دیگر نیز از حمایت خامنه ای از احمدی نژاد در سال ۸۸ انتقاد کرد و اتهام «عدم مرزبندی رهبران جنبش سبز با ضدانقلاب و بیگانگان» را بهانه ای برای رفتارهای غیرقانونی و غیرشرعی و غیراخلاقی با موسوی و کروبی و رهنورد دانست.

 

با دیگران به اشتراک بگذارید: