«حوادث کار ماهانه بیش از یک‌میلیارد تومان خرج دارند»

نگام، کارگری – محسن علیزاده گفته است: اداره تامین‌اجتماعی یک مرکز مردم‌نهاد است و بالغ بر ۴ هزار و ۳۳۵ نفر ماهیانه ۴ میلیارد و ۳۰۰ میلیون تومان حقوق مستمری خود را از این اداره دریافت می‌کنند.

وی گفت: ماهیانه بیش از یک‌میلیارد تومان برای حوادث و سوانح کارگری حین کار به مشمولان کارگری تحت پوشش تامین اجتماعی گچساران پرداخت می‌شود.

به گزارش ایلنا، رئیس تامین اجتماعی گچساران، تعداد بازنشستگان تحت پوشش تامین اجتماعی این شهرستان را چهار هزار و ۳۳۵ نفر، بیمه شده اجباری ۲۷ هزار و ۲۰۰ نفر عنوان و اظهارداشت: افراد تحت تکلف بیمه‌شدگان تامین‌اجتماعی ۵۰ هزار نفر و بیمه‌شدگان اصلی و دفترچه‌دار بالغ بر ۹۰ هزار نفر است.

علیزاده از بخشودگی جرائم بیمه‌شدگان کارگاه‌های صنعتی، معدنی، تولیدی خبر داد و تصریح کرد: به دلیل خودگردان بودن این اداره، از تمام ادارات شهرستان گچساران و کارفرمایان کارگاه‌ها تقاضا داریم در پرداخت بدهی ادارات‌شان به تامین اجتماعی اقدام کنند.

وی گفت: پرداخت حق بیمه‌هایی که تحریم ظالمانه، مشکلات‌ ارزی، حوادث غیرمترقبه سبب تعویق در وصول‌شان شده، طبق قانون جدید بخشوده شده و اگر اصل مبلغ را در ۱۲ قسط پرداخت کنند از پرداخت جریمه معاف خواهند شد.

رئیس تامین اجتماعی گچساران افزود: به کارگران ساختمانی که مدرک مهارت فنی و حرفه‌ای دارند و تنها کارگر ساختمانی هستند اما تحت پوشش بیمه تامین‌اجتماعی واقع نشدند، سهمیه بیمه تخصیص یافته و لازم است کارگران ساختمانی محروم از خدمات بیمه اقدام به ثبت‌نام کنند.

علیزاده، خواستار رسیدگی کارفرمایان و پیمانکاران به وضعیت ایمنی و رعایت نکات در محل کار از سوی کارگران شد تا هزینه‌های گزاف پرداختی در حوزه سوانح و حوادث صرف موارد خیرخواهانه شود.

با دیگران به اشتراک بگذارید: