«کاهش رشد علمی و مساله حقوق های نجومی، به دلیل طرز تفکر لیبرالیستی دولت روحانی است»

نگام ، سیاسی – محمد حسینی٬ مبانی نظری دولت حسن روحانی را دچار «اشکالات اساسی» دانست و با انتقاد از حاکم بودن مرام «لیبرالیسم» بر دولت، «کاهش رشد علمی» و برآمدن مساله ای چون حقوق های نجومی را به دلیل این طرز تفکر لیبرالیستی دانست.

وزیر ارشاد دولت احمدی نژاد، «بیشترین اهتمام» دولت روحانی را «ریل گذاری همسو با جامعه جهانی» دانست و افزود: «به اذعان برخی حامیان و مشاوران دولت، لیبرالیسم نسخه شفابخش و نجات‌دهنده اقتصاد، فرهنگ، معضلات اجتماعی و سیاست‌خارجی است.»

به باور محمدی حسینی این طرز فکر غرب باورانه به مهد کودک ها نیز سرایت کرده است. او توضیح بیشتری درباره چگونگی انتقال غرب باوری به مهد کودک ها نداد.

حسینی که از چهره های به اصطلاح «تندرو» به حساب می آید، با برشمردن و ردیف کردن بسیاری از مشکلات و مسائل موجود در کشور، همه آن ها را به طرز تفکر لیبرالیستی و غرب گرایانه موجود در دولت حسن روحانی نسبت داد و در توضیح بیشتر گفت: «اگراقتصاد مقاومتی جدی گرفته نمی‌شود، اگر شاهد کاهش شتاب رشد علمی در کشور هستیم؛ اگر پروژه‌های راهبردی در صنعت هوافضا‌، ماهواره، هواپیماسازی، تولید بنزین و امثال آن تعدیل و یا تعطیل می‌شود؛ اگر کمک به آحاد مردم بویژه طبقات متوسط و ضعیف جامعه با ناخرسندی بلکه عذاب و مصیبت دولتمردان همراه می‌شود؛ اگر حقوقهاى نجومی و وامهای کلان به مدیران نورچشمی داده می‌شود؛ اگر در سیاست خارجی حکمت، عزت و مصلحت به فراموشی سپرده شده و تنها مصلحت‌اندیشی‌های ناصواب مد نظر قرار می‌گیرد، همه به خاطر وجود این نوع تفکر در بدنه دولت می‌باشد.»

گفتنی ست تاکید بر مفهوم «اقتصاد مقاومتی» و زنده نگاه داشتن مساله «حقوق های نجومی» از جمله مفاهیم و مسائل مورد تاکید آیت الله خامنه ای هستند که در سخنرانی های ماه های اخیر خود، مداوم بر این دو نکته تاکید کرده اند.

محمد حسینی در بخش دیگری از سخنان خود ضمن انتقاد از برجام و «نقض عهد مکرر آمریکا»، با کنایه به محمدجواد ظریف – وزیرخارجه دولت روحانی – از اظهارات او مبنی بر ضعف نظامی ایران در برابر آمریکا انتقاد کرد.

لازم به ذکر است محمدجواد ظریف دوسال قبل، در دانشگاه تهران، اظهار کرده بود آمریکا از لحاظ نظامی به راحتی می تواند جمهوری اسلامی را شکست دهد. این سخنان او با تذکر و انتقاد رهبر جمهوری اسلامی و دیگر مقامات همراه شد.

حسینی همچنین نقش رهبر جمهوری اسلامی در خط دهی اصلی را بسیار مهم دانست و افزود: « خوشبختانه رهبر فرزانه انقلاب همواره با انذارها و روشنگری‌های به موقع مسیر اصلی انقلاب را یادآوری می‌نماید که مردم کج‌روی‌ها و موضع‌گیری‌های نادرست برخی مسئولان رابه حساب حرکت کلی نظام اسلامی نگذارند.»

با دیگران به اشتراک بگذارید: