مجید انصاری: «آیا ۱۸ ماه برای شنیدن صدای منتقدین برجام کافی نیست؟»

نگام، سیاسی – مجید انصاری اعلام کرد شخصا «از یکی از روحانیون» که «با لحن بسیار بی ادبانه» به رییس جمهور نسبت «خیانت» داده بود، به دادگاه ویژه روحانیت شکایت کرده است.

معاون حقوقی رییس جمهور، دولت روحانی را در سه سال گذشته «مورد بیشترین نقد، تخریب، و اتهام» دانست و اضافه کرد که حتی رسانه های وابسته به دستگاه های رسمی از دولت روحانی انتقاد می کنند.

به گفته او این حجم از انتقادات و «تخریب» ها قبلا سابقه نداشته است.

او در بیان چرایی شکایت خود هم گفت: « قانون مجازات اسلامی توهین به مقامات را جرم اعلام کرده است. اگر تهمت‌ها و اهانت‌ها به رئیس جمهور ادامه پیدا کند و ما اقامه دعوی نکنیم این موضوع یک امر عادی تلقی می‌شود که در ادامه حقوق عامه مردم به مراتب بدتر تضییع می‌شود.»

گفتنی ست پیش از این اسحاق جهانگیری، معاون اول رییس جمهور، نیز از حجم «تخریب» ها نسبت به دولت انتقاد کرده بود و صراحتا گفته بود، «رسانه های منتقد دولت از یک منبع تغذیه می شوند»

مجید انصاری در بخش دیگری از سخنان خود با انتقاد از کسانی که می گویند برجام «تاثیر نداشته است»، این را «یک حرف بی اساس» دانست و درباره نقد برجام گفت: « در خصوص نقد برجام کسی نمی‌تواند بگوید که در کشور حرف زده نشده و نقدی صورت نگرفته است. آیا ۱۸ ماه برای شنیدن صدای منتقدین کافی نیست؟»

انصاری که این صحبت ها را در شبکه سه سیمای جمهوری اسلامی بیان می کرد، موضوع حقوق های نجومی را نیز نه «قانون شکنی» بلکه «سوءاستفاده» دانست و تاکید که دولت در برابر این مساله «با دارندگان فیش های حقوقی، در محدوده اختیارات قانونی» عمل کرده است.

گفتنی ست مساله حقوق های نجومی از جمله مسائلی ست که منتقدان و مخالفان دولت روحانی برای انتقاد از این دولت از آن بهره می برند و بیش از همه نقش حسین فریدون – برادر رییس جمهور – را در این مساله برجسته می کنند. به باور منتقدان برادر رییس جمهور در برخی انتصاب های مربوط به مدیران صاحب حقوق های نجومی دخالت داشته است.

 

با دیگران به اشتراک بگذارید: