اولین سالگرد تاسیس بخش فارسی خبرگزاری آناتولی ترکیه

نگام، بین الملل – نخستین سالروز آغاز فعالیت بخش فارسی خبرگزاری آناتولی ترکیه، امروز اول سپتامبر با حضور حکمت گوک مدیر این بخش و جمعی از مدیران دیگر بخش ها طی مراسمی در دفتر استانبول این خبرگزاری گرامی داشته شد.

حکمت گوک در این مراسم ضمن ابلاغ تبریک تلفنی متین موتان اوغلو، سردبیر خبرگزاری آناتولی گفت: یک سالگی آغاز فعالیت بخش فارسی خبرگزاری آناتولی به عنوان نهمین زبان این خبرگزاری را به همه مدیران و کارکنان این بخش تبریک می گویم.

وی افزود: در ابتدای راه اندازی این بخش، فقط ۵ الی ۳ نفر در اینجا کار می کردند، اما اکنون بیش از بیست نفر با همکاری نزدیک و پشتکار بسیار به انتشار اخبار فارسی می پردازند.

او از مدیران و کارکنان دیگر بخش های آناتولی؛ مانند اقتصادی، عربی و غیره بابت اشتراک تجربیات خود به بخش فارسی تشکر، و خاطرنشان کرد: “یک سال بازه زمانی بلندی، اما برای خبرگزاری و کسب تجربیات در این زمینه فرصت کوتاهی است. ما در این زمان کوتاه توانستیم این بخش را به سطحی رضایت بخشی از لحاظ کیفی برسانیم”.

ابراهیم یوماکلی، مدیر هماهنگی امور بین الملل خبرگزاری آناتولی هم به عنوان یکی از مهمانان مراسم، سالگرد تاسیس بخش فارسی را به مدیران و کارکنان آن تبریک گفت و برای آنها آرزوی موفقیت کرد.

خبرگزاری آناتولی ترکیه در راستای گسترش شبکه جهانی‌ خود، بخش فارسی را به مجموعه زبان‌های خبری‌ افزوده و از اول سپتامبر ۲۰۱۵، مطابق با دهم شهریور ماه ۱۳۹۴ آغاز به فعالیت کرد.

آناتولی علاوه بر فارسی، به ۹ زبان زنده دنیا؛ شامل ترکی، انگلیسی، عربی، BHS (بوسنیایی، کرواتی و صرب)، روسی، کردی، فرانسوی، مقدونیه اى و آلبانیایی فعالیت می کند. هدف این خبرگزاری، تولید خبر به ۱۱ زبان زنده دنیا تا سال ۲۰۲۰؛ یعنی صدمین سالگرد تاسیس آن است.

با دیگران به اشتراک بگذارید: