«ما جریان اصلی انقلاب هستیم. باید مراقب باشیم در جایگاه اپوزیسیون قرار نگیریم»

نگام، سیاسی – محمدرضا عارف «مهم ترین دستاورد اصلاحات» در سال ۹۴ را «تشکیل شورای عالی سیاستگذاری و رسیدن به یک ائتلاف فراگیر» دانست و تصریح کرد: « ما توانستیم به آرزوی وحدت دست یابیم»

رییس فراکسیون امید در مجلس شورای اسلامی، «دستاورد» دیگر اصلاح طلبان را «ایجاد ائتلاف با حامیان دولت» دانست و توضیح داد: «ما با این ائتلاف به اقدامات خود در خرداد ۹۲ مشروعیت بخشیدیم. نتیجه انتخابات خرداد ۹۲ متعلق به اصلاحات بود که آن دستاورد باید حفظ می‌شد. البته ائتلاف ۹۴ برای اصلاحات هزینه داشت و بعضی اقدامات ما سوالاتی را برای جوانان اصلاح طلب ایجاد کرد.»

او که در نشست سراسری شورای نمایندگان انجمن اسلامی مدرسین دانشگاه ها صحبت می کرد، فراکسیون امید را «موفق» دانست و از «حملات شدید» جناح رقیب به فراکسیون امید به دلیل همین موفقیت سخن گفت. او در عین حال تاکید کرد که فراکسیون امید، «جریان اصلی و اصیل انقلاب و نظام» است ولی افزود: «اما باید خیلی هم مراقب باشیم که در جایگاه اپوزیسیون قرار نگیریم.»

 

ریس شورای سیاستگزاری اصلاح طلبان در تحلیل وضعیت اصلاح طلبی در سال های اخیر گفت: «در سال ۹۲ یک فضای ناامیدی وجود داشت اما ما موفق شدیم و اتفاق خوبی افتاد و در سال ۹۴ ما در شرایط بهتری موفق شدیم و توانستیم به خیال خام بستن پرونده اصلاحات پایان دهیم.»

عارف «اکثر مردم» را «معتقد به گفتمان اصلاحات» دانست و از نیروهای اصلاح طلب «خواهش» کرد «انسجام جبهه ای» درون نیروهای اصلاح طلب را حفظ کنند و دچار «غرور و خودبزرگ بینی» نشوند: « من انتقادات احزاب اصلاح طلب را می‌پذیرم و معتقدم عملکرد شورای عالی سیاست‌گذاری باید نقد شده و اشکالات آن برطرف شود. اما باید بپذیریم که فقط یک شورا و یک مرکز فرماندهی داشته باشیم. یادمان نرود سال ۹۰ در انتخابات مجلس چه جایگاهی داشتیم. یادمان نرود سال ۸۴ چه اتفاقی افتاد.»

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام در بخش دیگری از سخنان خود از دولت روحانی خواست «پیام تغییر در اسفند ۹۴» را درک کند و بر اساس آن «عمل کند».

 

با دیگران به اشتراک بگذارید: